Słubice: 9 grudnia 2018   |   Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Czym jest performance? Warsztaty i wernisaż Marcina Berdyszaka w Galerii Okno
reklama
reklama

Czym jest performance? Warsztaty i wernisaż Marcina Berdyszaka w Galerii Okno

Galeria OKNO zaprasza do poznania performance’u, a dokładniej tego, jak ten rodzaj artystycznej wypowiedzi rozumie Marcin Berdyszak, artysta współczesny, zajmujący się m.in. instalacjami i realizacjami multimedialnymi. Poprowadzi warsztaty, a dzień później opowie więcej o swoich pracach podczas wernisażu.

marcin berdyszak

Kogo nurtuje artystyczna ciekawość, czy właściwie jest performance? Warsztaty z podstawowych elementów tego środka wypowiedzi poprowadzi w Słubicach Marcin Berdyszak.

Artysta ten pochodzi z Poznania, pracuje na stanowisku profesora zwyczajnego i prowadzi pracownię działań przestrzennych na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych oraz prowadzi zajęcia z warsztatów twórczości edukacyjnej na Wydziale Edukacji Artystycznej na poznańskim Uniwersytecie Artystycznym. Zajmuje się instalacją, obiektem, rysunkiem.

Do Słubic przyjedzie poprowadzić warsztaty artystyczne w ramach działań towarzyszących Festiwalowi Sztuki i Multimediów „lAbiRynT”. Ich tytuł to: „Pomiędzy performance a obrazem”. I dotyczyć będą podstawowych elementów performance’u właśnie.

Wstęp na warsztaty jest wolny. Odbędą się 14 czerwca o godz. 17.30 w Galerii OKNO w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.

A kolejnego dnia w galerii odbędzie się wernisaż wystawy prezentującejej jego artystyczne dokonania. Całość nosi tytuł: „Granice i bariery”.

- Przesuwając granicę doznajemy wrażenia wolności i postępu. Stawiając bariery wymuszamy poczucie bezpieczeństwa. Na wystawie pokażę prace odnoszące się do szeroko rozumianego pojęcia granicy. Granic etyki w fotografii, granic umiejętności w przygotowywaniu zagrożeń, granic propagandy czy wreszcie sytuacji, w których granice i bariery stają się nieuniknioną treścią – mówi o swoich pracach Marcin Berdyszak.

Wstęp jest wolny. Wernisaż odbędzie się 15 czerwca o godz. 18.00 w Galerii OKNO w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama