Słubice: 16 lutego 2019   |   Imieniny: Danuta, Juliana, Daniel
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Czym jest performance? Warsztaty i wernisaż Marcina Berdyszaka w Galerii Okno
reklama
reklama

Czym jest performance? Warsztaty i wernisaż Marcina Berdyszaka w Galerii Okno

Galeria OKNO zaprasza do poznania performance’u, a dokładniej tego, jak ten rodzaj artystycznej wypowiedzi rozumie Marcin Berdyszak, artysta współczesny, zajmujący się m.in. instalacjami i realizacjami multimedialnymi. Poprowadzi warsztaty, a dzień później opowie więcej o swoich pracach podczas wernisażu.

marcin berdyszak

Kogo nurtuje artystyczna ciekawość, czy właściwie jest performance? Warsztaty z podstawowych elementów tego środka wypowiedzi poprowadzi w Słubicach Marcin Berdyszak.

Artysta ten pochodzi z Poznania, pracuje na stanowisku profesora zwyczajnego i prowadzi pracownię działań przestrzennych na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych oraz prowadzi zajęcia z warsztatów twórczości edukacyjnej na Wydziale Edukacji Artystycznej na poznańskim Uniwersytecie Artystycznym. Zajmuje się instalacją, obiektem, rysunkiem.

Do Słubic przyjedzie poprowadzić warsztaty artystyczne w ramach działań towarzyszących Festiwalowi Sztuki i Multimediów „lAbiRynT”. Ich tytuł to: „Pomiędzy performance a obrazem”. I dotyczyć będą podstawowych elementów performance’u właśnie.

Wstęp na warsztaty jest wolny. Odbędą się 14 czerwca o godz. 17.30 w Galerii OKNO w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.

A kolejnego dnia w galerii odbędzie się wernisaż wystawy prezentującejej jego artystyczne dokonania. Całość nosi tytuł: „Granice i bariery”.

- Przesuwając granicę doznajemy wrażenia wolności i postępu. Stawiając bariery wymuszamy poczucie bezpieczeństwa. Na wystawie pokażę prace odnoszące się do szeroko rozumianego pojęcia granicy. Granic etyki w fotografii, granic umiejętności w przygotowywaniu zagrożeń, granic propagandy czy wreszcie sytuacji, w których granice i bariery stają się nieuniknioną treścią – mówi o swoich pracach Marcin Berdyszak.

Wstęp jest wolny. Wernisaż odbędzie się 15 czerwca o godz. 18.00 w Galerii OKNO w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama