Słubice: 20 maja 2019   |   Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
reklama
reklama

W Słubicach uwolnili książki

12 czerwca to dzień wolnych książek – wolnych, czyli takich, które można wziąć, przeczytać i podać dalej. W akcji wzięła udział słubicka biblioteka, a także Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, który wystawił książki m.in. w budynku starostwa powiatowego.

uwolenienie ksiazek

Święto Wolnych Książek sięga roku 2003. Idea bookcrossingu polega na tym, żeby dzielić się radością z czytania i uwalniać książki. Biorą w niej udział różne instytucje. Każdy, kto chce, może „poczęstować się” dowolną książką, przeczytać ją, a potem – uwolnić znowu, czyli przekazać komuś innemu.

W Słubicach wolne książki wczoraj rozgościły się m.in. w holu starostwa powiatowego. Na nowych czytelników czekały np. "Quo vadis "Henryka Sienkiewicza i inne szkolne lektury, powieści przygodowe, romanse, a nawet "Pięćdziesiąt twarzy Greya" i "Gwiezdne wojny". Książki przyjechały do starostwa ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. – Można je wziąć do domu, a w zamian zostawić inną, ale nie jest to warunek – mówiła Maria Wałach, koordynatorka akcji z SOSW.

Do uwalniania książek przyłączyła się również Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach. Od rana do popołudnia przed jej budynkiem stał regał z książkami, ozdobiony kolorowymi balonami. Trudno go nie zauważyć - i dlatego podchodziło do niego wielu zaciekawionych przechodniów.

uwolenienie ksiazek_2

- Przyjdźcie, wybierzcie książkę, zabierzcie ją do domu, a potem przekażcie ją dalej! A to wszystko za darmo! Możecie również przynieść swoją książkę, którą już przeczytaliście i zostawić ją innym kochającym książki! – zachęcała nasza biblioteka. I było to skuteczne! Prawie każdy odchodzi z książką.

Nie szukam niczego dla siebie, bo mam kilka nieprzeczytanych książek, ale wzięłam kilka bajek dla dzieci, czytamy codziennie przed snem i na pewno się przydadzą – powiedziała Monika, jedna z mam spotkanych przy regale. Inna pani zainteresowała się romansem – przyznała, że teraz lubi czytać właśnie takie książki.

Tych, którzy nie mieli okazji skorzystać z promocyjnej akcji, zachęcamy do tradycyjnego odwiedzenia naszej biblioteki, czynnej od poniedziałku do soboty. Na półkach czeka naprawdę bogaty księgozbiór, każdy znajdzie coś dla siebie. Warto czytać!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama