Słubice: 18 lutego 2019   |   Imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
reklama
reklama

W Golicach bawili się z babciami i dziadkami (foto)

Babcie i dziadkowie obchodzili swoje święto również w Szkole Podstawowej w Golicach. Były wiersze, występy taneczne, a nawet… pokaz mody. Seniorzy – i nie tylko oni - dzięki piosenkom z lat 70’ i 80’ mogli cofnąć się na chwilę w czasie.

Dzień Seniora Golice

Impreza z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyła się 26 stycznia. Przygotowali ją uczniowie, nauczyciele i rodziców ze Szkoły Podstawowej w Golicach. Wspólnie zapewnili swoim babciom i dziadkom moc atrakcji - występów i konkursów z nagrodami.

Repertuar imprezy był wyjątkowo bogaty. Były recytacje wierszy, występy taneczne, scenki kabaretowe, koncerty życzeń i pokaz mody. Przedszkolaki również miały swój wkład - przygotowały scenki opowiadające o początkach znajomości dziadków, które sprawiły, że niektórzy ukradkiem ocierali łzy wzruszenia…

Starsze dzieci także miały swoje 5 minut na scenie. Uczennice klasy II zaprezentowały wyjątkowo oryginalny taniec, który zachwycił publiczność. Natomiast dzięki występom klasy IV i VI seniorzy na chwilę cofnęli się w czasie do swoich młodzieńczych lat. Utwory z repertuaru Czerwonych Gitar, Katarzyny Sobczyk, Zbigniewa Wodeckiego, Anny Jantar, Maryli Rodowicz, Krzysztofa Krawczyka i Bohdana Smolenia przywołały wspomnienia z dawnych czasów. Młodzi wykonawcy nie zapomnieli o oryginalnych strojach i rekwizyty „z epoki”. To właśnie te przedstawienie zostało nagrodzone najgłośniejszymi brawami i bisami.

Oprócz części artystycznej na seniorów czekały również ciekawe konkursy. Babcie musiały obrać jak najdłuższą skórkę od jabłka, a dziadkowie w jak najkrótszym czasie nadmuchać balon. Wszyscy, którzy wzięli udział w zabawach dostali medale, a pozostali laurki i upominki.

- Dzięki tak wyjątkowym wydarzeniom organizowanym w naszej szkole, możemy wraz z bliskimi nam osobami świętować te ważne w życiu chwile i piękne święta - podsumowała Katarzyna Szober-Matuła, nauczycielka z golickiej szkoły.

Jak było podczas imprezy? O tym można przekonać się oglądając fotorelację udostępnioną naszej redakcji przez Elżbietę Mierzejewską.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama