Słubice: 25 września 2018   |   Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
reklama
reklama

Kunowickie kolędowanie z Jerzykami

W najbliższą sobotę, czyli w święto Trzech Króli, schola Jerzyki zaprasza do wspólnego kolędowania w kościele św. Wincentego a'Paulo w Kunowicach. To kolejny koncert młodych artystów, którym chcą przywołać cud Bożego Narodzenia. Nie tylko od święta.

koledowanie jerzyki

Choć Boże Narodzenie już za nami, wciąż trwa artystyczny projekt kunowickiej scholii „Kolędowanie z Jerzykami”. Młodzi artyści zaplanowali trasę złożoną z 7 koncertów – pisaliśmy o niej tuż przed świętami. Część z nich już się odbyła, ale kilka jeszcze przed nami.

W sobotę 6 stycznia, czyli w święto Trzech Króli Jerzyki zaśpiewają „u siebie” – zapraszają na Kunowickie Betlejem, czyli koncert w kościele św. Wincentego a'Paulo. - Kolędowanie z Jerzykami to projekt, poprzez który chcemy przywoływać cud narodzenia Syna Bożego. Pragniemy, aby miejsca, w których będziemy się gromadzić a przede wszystkim nasze serca stawały się Betlejem, małą szopką, w której na świat przyszedł Zbawiciel – tak piszą o swoim przedsięwzięciu i zachęcają, żeby dołączyć się do wspólnego śpiewania.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć znane i mniej znane kolędy i pastorałki, a także popularne świąteczne piosenki. Razem z Jerzykami wystąpią m.in. Piotr Tamborski, Mariusz Olejniczak, Weronika Chrostowska oraz Monika Jakuszewicz.

To jednak nie koniec, bo przed Jerzykami jeszcze trzy koncerty w ramach tego samego cyklu. Poniżej harmonogram.
  • 14 stycznia o godz. 14, finału WOŚP w SMOK-u
  • 21 stycznia o godz. 11, kościół NMP Królowej Polski w Słubicach
  • 27 stycznia o godz. 18, Ignaców k. Warszawy (kościół św. Antoniego)
Patronat honorowy nad tym projektem objął wicemarszałek województwa lubuskiego Stanisław Tomczyszyn. Natomiast portal Słubice24 i telewizja HTS udzieliły patronaty medialnego.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama