Słubice: 17 grudnia 2018   |   Imieniny: Olimpia, Łukasz, Jolanta
reklama
reklama

Kunowickie kolędowanie z Jerzykami

W najbliższą sobotę, czyli w święto Trzech Króli, schola Jerzyki zaprasza do wspólnego kolędowania w kościele św. Wincentego a'Paulo w Kunowicach. To kolejny koncert młodych artystów, którym chcą przywołać cud Bożego Narodzenia. Nie tylko od święta.

koledowanie jerzyki

Choć Boże Narodzenie już za nami, wciąż trwa artystyczny projekt kunowickiej scholii „Kolędowanie z Jerzykami”. Młodzi artyści zaplanowali trasę złożoną z 7 koncertów – pisaliśmy o niej tuż przed świętami. Część z nich już się odbyła, ale kilka jeszcze przed nami.

W sobotę 6 stycznia, czyli w święto Trzech Króli Jerzyki zaśpiewają „u siebie” – zapraszają na Kunowickie Betlejem, czyli koncert w kościele św. Wincentego a'Paulo. - Kolędowanie z Jerzykami to projekt, poprzez który chcemy przywoływać cud narodzenia Syna Bożego. Pragniemy, aby miejsca, w których będziemy się gromadzić a przede wszystkim nasze serca stawały się Betlejem, małą szopką, w której na świat przyszedł Zbawiciel – tak piszą o swoim przedsięwzięciu i zachęcają, żeby dołączyć się do wspólnego śpiewania.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć znane i mniej znane kolędy i pastorałki, a także popularne świąteczne piosenki. Razem z Jerzykami wystąpią m.in. Piotr Tamborski, Mariusz Olejniczak, Weronika Chrostowska oraz Monika Jakuszewicz.

To jednak nie koniec, bo przed Jerzykami jeszcze trzy koncerty w ramach tego samego cyklu. Poniżej harmonogram.
  • 14 stycznia o godz. 14, finału WOŚP w SMOK-u
  • 21 stycznia o godz. 11, kościół NMP Królowej Polski w Słubicach
  • 27 stycznia o godz. 18, Ignaców k. Warszawy (kościół św. Antoniego)
Patronat honorowy nad tym projektem objął wicemarszałek województwa lubuskiego Stanisław Tomczyszyn. Natomiast portal Słubice24 i telewizja HTS udzieliły patronaty medialnego.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama