Słubice: 27 kwietnia 2018   |   Imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
reklama
reklama

Wspólne kolędowanie na granicy

Już drugi raz sąsiedzi z obu stron Odry spotkają się przed frankfurckim ratuszem, żeby wspólnie śpiewać kolędy. W zeszłym roku wydarzenie przyciągnęło bardzo wielu chętnych, dzięki czemu znane świąteczne melodie donośnie zabrzmiały w dwóch językach. W ten szczególny sposób ponownie przeżyjemy końcówkę adwentu.

spiewanie koled
Rok temu wspólnie śpiewano kolędy po raz pierwszy (fot. R. Semik)

„Śpiewanie kolęd na Odrą” to kolejne wydarzenie ukryte w jednym z ostatnich okienek Aktywnego Kalendarza Adwentowego. Już po raz drugi mieszkańcy Słubic i Frankfurtu spotkają się przed ratuszem po niemieckiej stronie, po to, aby wspólnie śpiewać znane kolędy i pastorałki. To kolejne świąteczne wydarzenie, które staje się naszą lokalną tradycją.

Organizatorem tegorocznego kolędowania jest stowarzyszenie Sąsiedzi e.V. Pomyusłodawcy przygotowali na to popołudnie specjalne śpiewniki i świece dla wszystkich uczestników. A wokalnie mieszkańców pogranicza wspierać będą miejscowe chóry, m.in. słubicki Adoramus.

W zeszłym roku do wspólnego kolędowania dało się namówić bardzo wielu mieszkańców. Najokazalej wypadła chyba kolędą "Cicha noc", której melodię doskonale znają zarówno Niemcy jak i Polacy. Przypominamy film, który rok temu nagrał Roland Semik:Cyz w tym roku będzie podobnie? Zapraszamy wszystkich do kolędowania. Wstęp wolny.

Termin: 21.12.2017, godz.18. Miejsce: plac przed ratuszem we Frankfurcie.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama