Słubice: 19 października 2018   |   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
reklama
reklama

Wspólne kolędowanie na granicy

Już drugi raz sąsiedzi z obu stron Odry spotkają się przed frankfurckim ratuszem, żeby wspólnie śpiewać kolędy. W zeszłym roku wydarzenie przyciągnęło bardzo wielu chętnych, dzięki czemu znane świąteczne melodie donośnie zabrzmiały w dwóch językach. W ten szczególny sposób ponownie przeżyjemy końcówkę adwentu.

spiewanie koled
Rok temu wspólnie śpiewano kolędy po raz pierwszy (fot. R. Semik)

„Śpiewanie kolęd na Odrą” to kolejne wydarzenie ukryte w jednym z ostatnich okienek Aktywnego Kalendarza Adwentowego. Już po raz drugi mieszkańcy Słubic i Frankfurtu spotkają się przed ratuszem po niemieckiej stronie, po to, aby wspólnie śpiewać znane kolędy i pastorałki. To kolejne świąteczne wydarzenie, które staje się naszą lokalną tradycją.

Organizatorem tegorocznego kolędowania jest stowarzyszenie Sąsiedzi e.V. Pomyusłodawcy przygotowali na to popołudnie specjalne śpiewniki i świece dla wszystkich uczestników. A wokalnie mieszkańców pogranicza wspierać będą miejscowe chóry, m.in. słubicki Adoramus.

W zeszłym roku do wspólnego kolędowania dało się namówić bardzo wielu mieszkańców. Najokazalej wypadła chyba kolędą "Cicha noc", której melodię doskonale znają zarówno Niemcy jak i Polacy. Przypominamy film, który rok temu nagrał Roland Semik:Cyz w tym roku będzie podobnie? Zapraszamy wszystkich do kolędowania. Wstęp wolny.

Termin: 21.12.2017, godz.18. Miejsce: plac przed ratuszem we Frankfurcie.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama