Słubice: 17 grudnia 2018   |   Imieniny: Olimpia, Łukasz, Jolanta
reklama
reklama

Spotkanie z poetą Kazimierzem Brakonieckim

Już niedługo miłośnicy poezji będą mieli okazję przenieść się w świat liryki razem z poetą Kazimierzem Brakonieckim. W gościnnych murach biblioteki Collegium Polonicum opowie m.in. o tym, czym według niego jest „światologia”.

brakoniecki

To popołudnie może być bardzo inspirujące, dla tych, którzy w długie jesienne wieczory sięgają po tomiki poetyckie. 13 grudnia z czytelnikami ze Słubic spotka się Kazimierz Brakoniecki - poeta, eseista, krytyk literacki, mieszkający w Olsztynie.

Zajmuje się on również tłumaczeniem literatury francuskiej Bretanii, jest autorem antologii literackich, animatorem kultury, kuratorem wystaw plastycznych. Obecnie pełni funkcję dyrektora Centrum Polsko-Francuskiego Côtes d'Armor Warmia i Mazury w Olsztynie.

K. Brakoniecki zadebiutował w prasie literackiej w 1975 roku, a 4 lata później wydał pierwszy tomik pt. Zrosty. Inne tomiki poety nosiły takie tytuły jak „Światowanie”, „Muza domowa” czy „Światologia”.

I właśnie to ostatnie tajemnicze pojęcie - owa światologia - będzie głównym tematem spotkania z czytelnikami w Słubicach. Oznacza ono po warmińsku „żyć”. Jest to autorski projekt samego poety, który mówi o postrzeganiu świata i nawiązuje przy tym między innymi do geopoetyki Kennetha White’a, szkockiego poety i filozofa.

Organizatorem spotkania są Polsko-Niemiecki Instytut Badawczy oraz biblioteka Collegium Polonicum. Wstęp wolny.

Termin: 13.12.2017, godz. 18. Miejsce: biblioteka Collegium Polonicum, ul. Kościuszki 1.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama