Słubice: 25 września 2018   |   Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
reklama
reklama

Spotkanie z poetą Kazimierzem Brakonieckim

Już niedługo miłośnicy poezji będą mieli okazję przenieść się w świat liryki razem z poetą Kazimierzem Brakonieckim. W gościnnych murach biblioteki Collegium Polonicum opowie m.in. o tym, czym według niego jest „światologia”.

brakoniecki

To popołudnie może być bardzo inspirujące, dla tych, którzy w długie jesienne wieczory sięgają po tomiki poetyckie. 13 grudnia z czytelnikami ze Słubic spotka się Kazimierz Brakoniecki - poeta, eseista, krytyk literacki, mieszkający w Olsztynie.

Zajmuje się on również tłumaczeniem literatury francuskiej Bretanii, jest autorem antologii literackich, animatorem kultury, kuratorem wystaw plastycznych. Obecnie pełni funkcję dyrektora Centrum Polsko-Francuskiego Côtes d'Armor Warmia i Mazury w Olsztynie.

K. Brakoniecki zadebiutował w prasie literackiej w 1975 roku, a 4 lata później wydał pierwszy tomik pt. Zrosty. Inne tomiki poety nosiły takie tytuły jak „Światowanie”, „Muza domowa” czy „Światologia”.

I właśnie to ostatnie tajemnicze pojęcie - owa światologia - będzie głównym tematem spotkania z czytelnikami w Słubicach. Oznacza ono po warmińsku „żyć”. Jest to autorski projekt samego poety, który mówi o postrzeganiu świata i nawiązuje przy tym między innymi do geopoetyki Kennetha White’a, szkockiego poety i filozofa.

Organizatorem spotkania są Polsko-Niemiecki Instytut Badawczy oraz biblioteka Collegium Polonicum. Wstęp wolny.

Termin: 13.12.2017, godz. 18. Miejsce: biblioteka Collegium Polonicum, ul. Kościuszki 1.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama