Słubice: 18 sierpnia 2018   |   Imieniny: Helena, Ilona, Bogusław
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Polsko-niemiecka pracownia we Frankfurcie zaprasza skrzaty na świąteczne warsztaty
reklama
reklama

Polsko-niemiecka pracownia we Frankfurcie zaprasza skrzaty na świąteczne warsztaty

Jeszcze nie jest za późno, żeby wysłać list do Świętego Mikołaja, uważają twórcy Polsko-Niemieckiej Pracowni Świątecznych Skrzatów i Świątecznej Poczty z Frankfurtu. I w swoje progi również mieszkańców Słubic. W pracowni robota wre pełną parą, podczas warsztatów będzie można m.in. przygotować zabawki czy świąteczne dekoracje.

pracownia skrzatow_bg
 
Muzyczne otwarcie

28 listopada na świątecznej mapie Słubic i Frankfurtu pojawiło się nowe miejsce: Polsko-Niemiecka Pracownia Świątecznych Skrzatów i Świąteczna Poczta, zlokalizowana przy Karl-Marx-Strasse 180. Podczas otwarcia wystąpiły chóry seniorów ze Słubic i Frankfurtu razem z podopiecznymi Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Nasza Chata. Wspólnie wykonali polsko-niemiecką kolędę. To jednak nie wszystko, bo już kilka dni później (2 grudnia) dzieci tworzyły również rzeźby skrzatów, które teraz ozdabiają pracownię.

A co będzie się w niej działo? W czasie adwentu w pracowni odbywają się kreatywne zajęcia dla młodszych i starszych. Miejsce jest otwarta w każdą sobotę i niedzielę w godz. 12-18, a oprócz tego w wybrane dni tygodnia.

Pomogą seniorom i napiszą list do Mikołaja

Na przykład 7 grudnia (w godz. 15-17) uczestnicy będą tworzyć zabawki znane im z przeszłości. Z kolei 8 grudnia (również w godz. 15-17) będzie okazja do przygotowania świątecznych dekoracje. 9 grudnia (w godz. 12-18) kreatywnością wykażą się dzieci, które zamienią się w pomocników Mikołaja w ramach akcji „Zostań świątecznym skrzatem”. Małe skrzaty będą przygotowywać prezenty dla seniorów z Polski i Niemiec.

Dzieci – i nie tylko - przy okazji będą mogły skorzystać ze Świątecznej Poczty, która również działa w pracowni. Listy do Świętego Mikołaja można jeszcze wciąż wrzucić do skrzynki ustawionej przed budynkiem. Podobno żaden nie zostanie bez odpowiedzi!

Unijna pomoc

A w jaki sposób doszło do powstania tej polsko-niemieckiej pracowni? Została uruchomiona przez frankfurcką spółkę ARLE, która we współpracy z gminą Słubice i Słubickim Miejskim Ośrodkiem Kultury realizuje dwa projekty: „Świąteczne skrzaty w Dwumieście” oraz „citySpotkaniaSeniorów bez granic”.

Dlatego wszystkie wydarzenia w pracowni są bezpłatne - są współfinansowane z Funduszu Małych Projektów Euroregion PRO EUROPA VIADRINA w ramach Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia – Polska 2014-2020.

Zapisz się na zajęcia

Chętni do udziału w warsztatach mogą cały czas zgłaszać się do Natalii Szulc: e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. +49 335 27 62 9107. Z pomieszczeń pracowni mogą korzystać również szkoły i przedszkola – po wcześniejszym zgłoszeniu. Udział jest bezpłatny.

ZOBACZ CAŁY PROGRAM

skrzaty stopka2
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak spędzasz tegoroczne wakacje?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama