Słubice: 16 października 2018   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Polsko-niemiecka pracownia we Frankfurcie zaprasza skrzaty na świąteczne warsztaty
reklama
reklama

Polsko-niemiecka pracownia we Frankfurcie zaprasza skrzaty na świąteczne warsztaty

Jeszcze nie jest za późno, żeby wysłać list do Świętego Mikołaja, uważają twórcy Polsko-Niemieckiej Pracowni Świątecznych Skrzatów i Świątecznej Poczty z Frankfurtu. I w swoje progi również mieszkańców Słubic. W pracowni robota wre pełną parą, podczas warsztatów będzie można m.in. przygotować zabawki czy świąteczne dekoracje.

pracownia skrzatow_bg
 
Muzyczne otwarcie

28 listopada na świątecznej mapie Słubic i Frankfurtu pojawiło się nowe miejsce: Polsko-Niemiecka Pracownia Świątecznych Skrzatów i Świąteczna Poczta, zlokalizowana przy Karl-Marx-Strasse 180. Podczas otwarcia wystąpiły chóry seniorów ze Słubic i Frankfurtu razem z podopiecznymi Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Nasza Chata. Wspólnie wykonali polsko-niemiecką kolędę. To jednak nie wszystko, bo już kilka dni później (2 grudnia) dzieci tworzyły również rzeźby skrzatów, które teraz ozdabiają pracownię.

A co będzie się w niej działo? W czasie adwentu w pracowni odbywają się kreatywne zajęcia dla młodszych i starszych. Miejsce jest otwarta w każdą sobotę i niedzielę w godz. 12-18, a oprócz tego w wybrane dni tygodnia.

Pomogą seniorom i napiszą list do Mikołaja

Na przykład 7 grudnia (w godz. 15-17) uczestnicy będą tworzyć zabawki znane im z przeszłości. Z kolei 8 grudnia (również w godz. 15-17) będzie okazja do przygotowania świątecznych dekoracje. 9 grudnia (w godz. 12-18) kreatywnością wykażą się dzieci, które zamienią się w pomocników Mikołaja w ramach akcji „Zostań świątecznym skrzatem”. Małe skrzaty będą przygotowywać prezenty dla seniorów z Polski i Niemiec.

Dzieci – i nie tylko - przy okazji będą mogły skorzystać ze Świątecznej Poczty, która również działa w pracowni. Listy do Świętego Mikołaja można jeszcze wciąż wrzucić do skrzynki ustawionej przed budynkiem. Podobno żaden nie zostanie bez odpowiedzi!

Unijna pomoc

A w jaki sposób doszło do powstania tej polsko-niemieckiej pracowni? Została uruchomiona przez frankfurcką spółkę ARLE, która we współpracy z gminą Słubice i Słubickim Miejskim Ośrodkiem Kultury realizuje dwa projekty: „Świąteczne skrzaty w Dwumieście” oraz „citySpotkaniaSeniorów bez granic”.

Dlatego wszystkie wydarzenia w pracowni są bezpłatne - są współfinansowane z Funduszu Małych Projektów Euroregion PRO EUROPA VIADRINA w ramach Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia – Polska 2014-2020.

Zapisz się na zajęcia

Chętni do udziału w warsztatach mogą cały czas zgłaszać się do Natalii Szulc: e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. +49 335 27 62 9107. Z pomieszczeń pracowni mogą korzystać również szkoły i przedszkola – po wcześniejszym zgłoszeniu. Udział jest bezpłatny.

ZOBACZ CAŁY PROGRAM

skrzaty stopka2
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama