Słubice: 18 października 2018   |   Imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita
reklama
reklama

Nasza młodzież wyśpiewała nagrody i wyróżnienia!

Podczas XIII ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej "Trzebiatowska Cecyliada 2017" zauważone i docenione zostały dwa lokalne zespoły: Wincentyńska Młodzież Maryjna i schola Jerzyki! To ich kolejne sukcesy, co oznacza, że nasza młodzież rozwija się i śpiewa coraz lepiej!

cecyliada 1
Wincentyńska Młodzież Maryjna

W minioną sobotę, 25 listopada w Mrzeżyńskim Centrum Sportu odbył się trzynasty Ogólnopolski Festiwal Pieśni Chrześcijańskiej „Trzebiatowska Cecyliada 2017".

Do Mrzeżyna tego dnia przyjechało ok. 350 artystów z całej Polski. Były wśród nich dwa zespoły, dobrze znane miłośnikom muzyki chrześcijańskiej ze Słubic: Wincentyńska Młodzież Maryjna skupiona przy Parafia NMP Królowej Polski w Słubicach oraz schola Jerzyki, działająca przy kościele św. Wincentego a'Paulo w Kunowicach.

Oba wróciły z festiwalu z nagrodami! WMM otrzymała 2 miejsce w kategorii zespołów ze szkół ponadpodstawowych, a Jerzyki w tej samej kategorii zostały wyróżnione.

cecyliada 2
Schola Jerzyki

To kolejny sukces naszej śpiewającej młodzieży maryjnej, po 3 miejscu w tegorocznej Vincentianie, jednym z najbardziej popularnych przeglądów piosenki religijnej, który odbywa się w Piekarach koło Krakowa. Przypomnijmy, Jerzyki również wróciły z niej z nagrodą - za najciekawszy utwór o tematyce wincentyńskiej.

Również i tym razem młodzież maryjna bardzo ucieszyła się z sukcesu. - Radość była ogromna! To był duży ogólnopolski konkurs i duża była konkurencja, w naszej kategorii startowało aż 16 zespołów. Ale dziewczyny bardzo się starały, a nagroda to dla nich satysfakcja i motywacja do dalszej pracy – opowiada s. Krystyna Koszut. I dodaje, że młodzież chciała wypaść jak najlepiej, żeby pokazać tym, którzy opłacili autokar, że warto było jechać. Jak widać, wsparcie sponsorów bardzo się przydało. I oby tych sukcesów było coraz więcej!

A gdzie można posłuchać i zobaczyć naszą młodzież w akcji? Młodzież maryjna jak i Jerzyki co tydzień przygotowują oprawę muzyczną mszy św. Tych pierwszych można usłyszeć w kościele NMP w każdą niedzielę o godz. 11.00, a drugich w Kunowicach o godz. 10:00. Każdy, kto lubi i chce śpiewać, może się do nich przyłączyć.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama