Słubice: 27 kwietnia 2018   |   Imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Nasza młodzież wyśpiewała nagrody i wyróżnienia!
reklama
reklama

Nasza młodzież wyśpiewała nagrody i wyróżnienia!

Podczas XIII ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej "Trzebiatowska Cecyliada 2017" zauważone i docenione zostały dwa lokalne zespoły: Wincentyńska Młodzież Maryjna i schola Jerzyki! To ich kolejne sukcesy, co oznacza, że nasza młodzież rozwija się i śpiewa coraz lepiej!

cecyliada 1
Wincentyńska Młodzież Maryjna

W minioną sobotę, 25 listopada w Mrzeżyńskim Centrum Sportu odbył się trzynasty Ogólnopolski Festiwal Pieśni Chrześcijańskiej „Trzebiatowska Cecyliada 2017".

Do Mrzeżyna tego dnia przyjechało ok. 350 artystów z całej Polski. Były wśród nich dwa zespoły, dobrze znane miłośnikom muzyki chrześcijańskiej ze Słubic: Wincentyńska Młodzież Maryjna skupiona przy Parafia NMP Królowej Polski w Słubicach oraz schola Jerzyki, działająca przy kościele św. Wincentego a'Paulo w Kunowicach.

Oba wróciły z festiwalu z nagrodami! WMM otrzymała 2 miejsce w kategorii zespołów ze szkół ponadpodstawowych, a Jerzyki w tej samej kategorii zostały wyróżnione.

cecyliada 2
Schola Jerzyki

To kolejny sukces naszej śpiewającej młodzieży maryjnej, po 3 miejscu w tegorocznej Vincentianie, jednym z najbardziej popularnych przeglądów piosenki religijnej, który odbywa się w Piekarach koło Krakowa. Przypomnijmy, Jerzyki również wróciły z niej z nagrodą - za najciekawszy utwór o tematyce wincentyńskiej.

Również i tym razem młodzież maryjna bardzo ucieszyła się z sukcesu. - Radość była ogromna! To był duży ogólnopolski konkurs i duża była konkurencja, w naszej kategorii startowało aż 16 zespołów. Ale dziewczyny bardzo się starały, a nagroda to dla nich satysfakcja i motywacja do dalszej pracy – opowiada s. Krystyna Koszut. I dodaje, że młodzież chciała wypaść jak najlepiej, żeby pokazać tym, którzy opłacili autokar, że warto było jechać. Jak widać, wsparcie sponsorów bardzo się przydało. I oby tych sukcesów było coraz więcej!

A gdzie można posłuchać i zobaczyć naszą młodzież w akcji? Młodzież maryjna jak i Jerzyki co tydzień przygotowują oprawę muzyczną mszy św. Tych pierwszych można usłyszeć w kościele NMP w każdą niedzielę o godz. 11.00, a drugich w Kunowicach o godz. 10:00. Każdy, kto lubi i chce śpiewać, może się do nich przyłączyć.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama