Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Słubice24.pl Wiadomości Kultura 20 lat koncertów noworocznych w Słubicach – to będzie muzyczna podróż w czasie
reklama
reklama

20 lat koncertów noworocznych w Słubicach – to będzie muzyczna podróż w czasie

Noworoczne koncerty w Słubicach mają swoją wierną widownię. I są wśród mieszkańców na pewno tacy, którzy pamiętają pierwszy z nich – od którego niedługo minie 20 lat. Dlatego w 2018 roku SMOK zaprasza do „podróży w czasie”: to samo dzieło, ta sama orkiestra pod batutą tego samego dyrygenta! Już można kupować bilety.

Koncert Noworoczny Słubice

Początek nowego roku to tradycyjnie czas, kiedy w Słubicach, w wypełnionej po brzegi sali, rozbrzmiewają dźwięki muzyki poważnej. I pewnie niewiele osób zdaje sobie sprawę, że od pierwszego koncertu noworocznego minie w przyszłym roku równo 20 lat! Kto pamięta, że to właśnie dwie dekady temu, w wypełnionym po brzegi kościele Ducha Świętego, odbył się pierwszy w Słubicach noworoczny koncert?

Słubicki Miejski Ośrodek Kultury chce przywołać i ożywić te wspomnienia. Na jubileuszowy koncert, który odbędzie się 20 stycznia, zaprosił tę samą Brandenburską Orkiestrę Państwową z Frankfurtu nad Odrą, która grała 20 lat temu. Specjalnie ze Stanów Zjednoczonych przyleci również ten sam dyrygent, Grek Nikos Athineos. Żeby było ciekawiej, repertuar również będzie identyczny: usłyszymy jedno z największych dzieł muzyki klasycznej, żywiołową IX Symfonię Ludwiga van Beethovena z finałową kantatą do słów „Ody do radości” Schillera.

Orkiestrze towarzyszyć będą soliści: Ewa Barbara Rafałko (sopran), Aneta Łukaszewicz (alt), Paweł Cichoński (tenor), Paweł Wiencek (bas) oraz dwa chóry – Adoramus i Heavenly Voices, które do występu przygotowuje Barbara Weiser.

Kto da się zaprosić do muzycznej podróży w czasie? W SMOK-u już można kupować bilety (cena 100 zł).

Termin: 20.01.2018, godz. 19:30. Miejsce: aula Collegium Polonicum.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama