Słubice: 22 października 2018   |   Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
Słubice24.pl Wiadomości Kultura 20 lat koncertów noworocznych w Słubicach – to będzie muzyczna podróż w czasie
reklama
reklama

20 lat koncertów noworocznych w Słubicach – to będzie muzyczna podróż w czasie

Noworoczne koncerty w Słubicach mają swoją wierną widownię. I są wśród mieszkańców na pewno tacy, którzy pamiętają pierwszy z nich – od którego niedługo minie 20 lat. Dlatego w 2018 roku SMOK zaprasza do „podróży w czasie”: to samo dzieło, ta sama orkiestra pod batutą tego samego dyrygenta! Już można kupować bilety.

Koncert Noworoczny Słubice

Początek nowego roku to tradycyjnie czas, kiedy w Słubicach, w wypełnionej po brzegi sali, rozbrzmiewają dźwięki muzyki poważnej. I pewnie niewiele osób zdaje sobie sprawę, że od pierwszego koncertu noworocznego minie w przyszłym roku równo 20 lat! Kto pamięta, że to właśnie dwie dekady temu, w wypełnionym po brzegi kościele Ducha Świętego, odbył się pierwszy w Słubicach noworoczny koncert?

Słubicki Miejski Ośrodek Kultury chce przywołać i ożywić te wspomnienia. Na jubileuszowy koncert, który odbędzie się 20 stycznia, zaprosił tę samą Brandenburską Orkiestrę Państwową z Frankfurtu nad Odrą, która grała 20 lat temu. Specjalnie ze Stanów Zjednoczonych przyleci również ten sam dyrygent, Grek Nikos Athineos. Żeby było ciekawiej, repertuar również będzie identyczny: usłyszymy jedno z największych dzieł muzyki klasycznej, żywiołową IX Symfonię Ludwiga van Beethovena z finałową kantatą do słów „Ody do radości” Schillera.

Orkiestrze towarzyszyć będą soliści: Ewa Barbara Rafałko (sopran), Aneta Łukaszewicz (alt), Paweł Cichoński (tenor), Paweł Wiencek (bas) oraz dwa chóry – Adoramus i Heavenly Voices, które do występu przygotowuje Barbara Weiser.

Kto da się zaprosić do muzycznej podróży w czasie? W SMOK-u już można kupować bilety (cena 100 zł).

Termin: 20.01.2018, godz. 19:30. Miejsce: aula Collegium Polonicum.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama