Słubice: 17 grudnia 2018   |   Imieniny: Olimpia, Łukasz, Jolanta
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Co kryje tegoroczny Aktywny Kalendarz Adwentowy? Zobacz program
reklama
reklama

Co kryje tegoroczny Aktywny Kalendarz Adwentowy? Zobacz program

Coraz bliżej święta! Słubiczanie i Frankfurtczycy tradycyjnie co roku wchodzą w tę szczególną atmosferę razem z Aktywnym Kalendarzem Adwentowym. Od 1 do 24 grudnia po obu stronach Odry będą otwierały się kolejne okienka z niespodziankami, niczym w pudełku czekoladek… Sprawdźcie, jakie atrakcje czekają w tym roku!

Preludium Bożonarodzeniowe

Przygotowania do 5. edycji Aktywnego Kalendarza Adwentowego trwały już od dawna. Pierwsi chętni na organizację ciekawych przedświątecznych wydarzeń zgłaszali się jeszcze we wrześniu, kiedy to po raz pierwszy pisaliśmy o tegorocznej edycji. 21 listopada w Domu Bolfrasa we Frankfurcie odbyła się konferencja prasowa, podczas której organizatorzy – przedstawiciele instytucji miejskich w z obu stron Odry - zdradzili szczegóły tegorocznej edycji. O to, co kryją okienka kalendarza, zapytaliśmy Malwinę Donarską z Messe und Veranstaltungs GmbH.

- Co roku w Aktywnym Kalendarzu Adwentowym uczestniczą inne instytucje, więc program dla samych organizatorów jest za każdym razem jednym, wielkim zaskoczeniem. Jestem jednak przekonana, że każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego – powiedziała nam M. Donarska.

Chętnych do udziału w kalendarzu było sporo, ale wolnych okienek tylko 24. Organizatorzy mieli nie lada orzech do zgryzienia, ale dokonali wyboru i poukładali zgłoszone wydarzenia do kalendarza – niczym do tradycyjnego pudełka czekoladek, jakie w tym czasie otwierają dzieci.

I tak, codziennie, od 1 do 24 grudnia w jednym z miejsc Słubic lub Frankfurtu czeka świąteczna niespodzianka. Coś dla młodszych, starszych, tych lubiących śpiewać, gotować, a nawet... jeździć na łyżworolkach.

Kalendarz Adwentowy

Tegoroczne świąteczne atrakcje rozpocznie bożonarodzeniowy bazar rozmaitości, przedstawienie i pokazy cyrkowe przygotowane przez frankfurckie stowarzyszenie Lebenshilfe. To już niedługo, bo 1 grudnia.

A potem wiele, wiele różnorodnych imprez i spotkań: Polsko-Niemiecka Informacja Turystyczna zaprasza na adwentowy spacer śladami historii, uczniowie Społecznej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przygotują przedstawienie i koncert, Stowarzyszenie Po PROstu proponuje wspólne tworzenie stoików z gałęzi świerkowych i kartek dla najbliższych, na Viadrinie dzieci będą mogły posłuchać bajki o małym niedźwiadku i jego przygodach, stowarzyszenie fforst zachęci do wspólnego śpiewana kolęd.

Nie zabraknie w tym roku jednego z najpopularniejszych i najbardziej charakterystycznych wydarzeń kalendarza: Preludium Bożonarodzeniowego, w którym wystąpią lokalni artyści. Na tę imprezę Słubicki Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 16 grudnia.

Będzie też coś dla ducha. Duszpasterstwo Akademickie zachęca do udziału we mszy roratnej i wspólnym śniadaniu, a zwieńczeniem kalendarza będzie wspólna pasterka, tradycyjnie o północy, która odbędzie się w Kościele pw. Ducha Świętego w Słubicach.

Co ważnie: wstęp na wszystkie wydarzenia i imprezy Aktywnego Kalendarza Adwentowego jest bezpłatny. Finansuje je niemieckie Ministerstwo Federalne ds. Rodziny, Osób Starszych, Kobiet i Młodzieży w ramach programu federalnego „Demokratie leben!“.

Szczegóły – co, gdzie i kiedy można przeczytać w załączonym programie. Portal Słubice24.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia. Będziemy na bieżąco informować, gdzie i co się dzieje.

ZOBACZ PROGRAM
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama