Słubice: 16 października 2018   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
reklama
reklama

Muzyka jesieni ponownie zabrzmi w Słubicach

Jak jesiennie, to i muzycznie, słubicki chór Adoramus zaprasza na XVIII Międzynarodowe Spotkania Muzyczne w ramach Festiwalu Musica Autumna - Muzyka Jesieni. A usłyszeć będzie można nie tylko śpiew, ale i utwory przygotowane przez młodych, zdolnych muzyków.

musica autumna

Musica Autumna - Muzyka Jesieni to spotkanie z muzyką, które umili i rozjaśni jeden z listopadowych wieczorów. W programie koncertu usłyszymy utwory w wykonaniu młodych zdolnych muzyków ze Słubic.

Martyna Mierzwiak na fortepianie zagra koncert fortepianowy Izaaka Berkowicza (op.44, II i III część), Damian Penkala na saksofonie wykona arię Eugene Bozza, a Ignacy Żywalewski na fortepianie zaprezentuje Koncert fortepianowy D-dur- Rondo Josepha Haydna.

Za przygotowanie uczniów odpowiadają nauczyciele Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Słubicach: Swietłana Doniec- Łysenko i Andrzej Jóźwiak.

Występ naszej muzycznej młodzieży to oczywiście nie jedyny akcent Musica Autumna. Po nich na scenie wystąpią Kameralny Chór Adoramus i Chór Eurythm z Gimnazjum im. Karla Liebknechta z Frankfurtu. W towarzystwie Orkiestry Symfoników Bydgoskich wykonają mszę G-dur nr. 2 Franza Szuberta. Solo zaś zaśpiewają: Katarzyna Penkala (sopran), Janusz Kauczyński (tenor) i Paweł Wiencek (bas). Dyrygować będzie Barbara Weiser.

Wstęp na koncert: 55 zł. Bilety do nabycia w siedzibie Szkoły Muzycznej przy ul. Wojska Polskiego lub przed koncertem.

Termin: 25.11.2017, godz. 19.30. Miejsce: Collegium Polonicum.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama