Słubice: 24 stycznia 2019   |   Imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
reklama
reklama

Muzyka jesieni ponownie zabrzmi w Słubicach

Jak jesiennie, to i muzycznie, słubicki chór Adoramus zaprasza na XVIII Międzynarodowe Spotkania Muzyczne w ramach Festiwalu Musica Autumna - Muzyka Jesieni. A usłyszeć będzie można nie tylko śpiew, ale i utwory przygotowane przez młodych, zdolnych muzyków.

musica autumna

Musica Autumna - Muzyka Jesieni to spotkanie z muzyką, które umili i rozjaśni jeden z listopadowych wieczorów. W programie koncertu usłyszymy utwory w wykonaniu młodych zdolnych muzyków ze Słubic.

Martyna Mierzwiak na fortepianie zagra koncert fortepianowy Izaaka Berkowicza (op.44, II i III część), Damian Penkala na saksofonie wykona arię Eugene Bozza, a Ignacy Żywalewski na fortepianie zaprezentuje Koncert fortepianowy D-dur- Rondo Josepha Haydna.

Za przygotowanie uczniów odpowiadają nauczyciele Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Słubicach: Swietłana Doniec- Łysenko i Andrzej Jóźwiak.

Występ naszej muzycznej młodzieży to oczywiście nie jedyny akcent Musica Autumna. Po nich na scenie wystąpią Kameralny Chór Adoramus i Chór Eurythm z Gimnazjum im. Karla Liebknechta z Frankfurtu. W towarzystwie Orkiestry Symfoników Bydgoskich wykonają mszę G-dur nr. 2 Franza Szuberta. Solo zaś zaśpiewają: Katarzyna Penkala (sopran), Janusz Kauczyński (tenor) i Paweł Wiencek (bas). Dyrygować będzie Barbara Weiser.

Wstęp na koncert: 55 zł. Bilety do nabycia w siedzibie Szkoły Muzycznej przy ul. Wojska Polskiego lub przed koncertem.

Termin: 25.11.2017, godz. 19.30. Miejsce: Collegium Polonicum.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama