Słubice: 22 czerwca 2018   |   Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
reklama
reklama

Hanza dla najmłodszych

Podczas Miejskiego Święta Hanzy, które rozpocznie się już w najbliższy weekend, nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. Będzie muzycznie, historycznie i skocznie. Kiedy i na co warto się wybrać z naszymi pociechami?

Miejskie Święto Hanzy
 
O samym Miejskim Święcie Hanzy pisaliśmy już parokrotnie. Niedawno przedstawiliśmy wam nasz przegląd najciekawszych wydarzeń, był też szczegółowy program koncertów. Dziś czas na listę atrakcji specjalnie dla najmłodszych.

Od poniedziałku Słubicki Miejski Ośrodek Kultury będzie zachęcał najmłodszych słubiczan do wzięcia udziału w Święcie Hanzy. - Odwiedzimy przedszkola, półkolonie, będziemy dzieciom rozdawać kolorowanki, ale nie zdradzę, jakie dokładnie, niech będzie to dla nich niespodzianka – mówi Tomasz Pilarski, dyrektor SMOK-a. Jedno jest pewne - na najmłodszych czeka wiele atrakcji.

Miasteczko zabawy i historii

W sobotę na łąkach nadodrzańskim wyrośnie hanzeatyckie miasteczko pełne stoisk rzemieślniczych przygotowanych przez grupy rekonstruktorów. Dzieci będą mogły sprawdzić i spróbować jak dawniej czerpano papier, lepiono garnki, wybijano monety, pieczono podpłomyki. Chłopcom z pewnoscią spodoba się stanowisko prezentujące średniowieczne uzbrojenie.

- Dla dzieci przygotowaliśmy także plac walki na bezpieczne miecze oraz wielkę grę planszową „Najazd Mongołów”. To jednak nie wszystkie atrakcje. Warto przyjść i odkryć je wszystkie – zachęca T. Pilarski.

Obok miasteczka hanzeatyckiego usadowi się wesołe miasteczko z tak uwielbianymi przez dzieci dmuchańcami, karuzelami i kolejkami. A o godzinie 13:00 i 15:30 do wspólnej zabawy zaproszą iluzjoniści.

Turnau i muzyczna stonoga

Będą też atrakcje muzyczne. W sobotę o godz. 14.00 na małej scenie na dzieci czekać będą Siostry Wajs & Stonoga. Dwie szalone siostry – Agnieszka i Patrycja zabiorą dzieciaki do świata kolorowej, roztańczonej i rozśpiewanej Stonogi, która wesołymi piosenkami opowie dzieciom rozmaite zabawne historie. Siostry Wajs zaśpiewają piosenki napisane z myślą o najmłodszych. Dzieci będą mogły wziąć udział w muzyczno-wokalnych warsztatach, wspólnie z siostrami zanucić wesołe melodie, zatańczyć w rytm kubańskiej muzyki, pobawić się przy afrykańskich dźwiękach czy rozwiązać słowne zagadki, a na koniec zasnąć ukołysani śpiewem syreny.

I szybko się obudzić. Ponieważ o 16.00 na małej scenie pojawi się Grzegorz Turnau, który obok głównej działalności scenicznej, stworzył także wiele piosenek dla dzieci. Powstawały one przy okazji pracy nad muzyką do spektakli teatralnych i telewizyjnych. Przygody Kubusia Puchatka, Pinokio czy Krzesiwo to tylko niektóre z nich. Artysta zaprasza na rodzinne muzykowanie.

A we Frankfurcie…

Atrakcje czekają także po drugiej stronie Odry. Dzieci, ale również dorosłych, już w piątek od godz. 18 zaprasza wesołe miasteczko na parkingu obok Oderturmu. Będą karuzele, samochodziki, trampoliny, strzelanie do celu, czyli - jak reklamują organizatorzy - niekończąca się zabawa. Wesołe miasteczko będzie czynne także w sobotę i niedzielę (od godz. 10).

Miejskie Święto Hanzy

W małą galerię sztuki zamieni się ulica Bischofstraße. Dzieci ozdobią rosnące przy niej lipy małymi dziełami sztuki, na których przedstawią swoje życzenia na przyszłość. 32 drzewa będą przypominały i małym i dużym, że warto mieć marzenia.

Młodszą widownię może zainteresować również specjalny talent show, który odbędzie się w sobotę o godz. 15 na scenie przy Holzmarkt. Z kolei dwie godziny później przy ratuszu będzie okazja posłuchać młodzieżowych bigbandów muzycznych, które wezmą udział w regionalnym konkursie.

Zarówno w sobotę jak i niedzielę od godz. 11 na najmłodszych czeka polsko-niemieckia impreza pt. "Jaś i Małgosia" (przy ratuszu). Małych i dużych z pewnością zaciekawi także pchli targ, który w sobotę i niedzielę przez cały dzień będzie rozłożony na nadodrzańskiej promenadzie w okolicy mostu.

---

Dokładny program wydarzeń w ramach Miejskiego Święto Hanzy jest dostępny na www.bunterhering.de (strona w języku niemieckim).
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama