Słubice: 19 lipca 2018   |   Imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Miejskie Święto Hanzy - co ciekawego oprócz koncertów? Można wygrać... Renault Twingo!
reklama
reklama

Miejskie Święto Hanzy - co ciekawego oprócz koncertów? Można wygrać... Renault Twingo!

Miejskie Święto Hanzy to nie tylko koncerty gwiazd, o których pisaliśmy wcześniej. To także wiele dodatkowych atrakcji, wydarzeń i konkursów. Nagrodą w jednym z nich jest... Renault Twingo! Specjalnie dla czytelników Słubice24 przygotowaliśmy przegląd najciekawszych, naszym zdaniem, punktów programu.

Diabelski młyn

Ciekawie będzie już w przeddzień święta. 13 lipca o godz. 22.00 można wybrać się do Frankfurtu nad Odrą na nietypowy koncert. Przed ratuszem stanie diabelski młyn, w którego gondolach zasiądą chórzyści z Singakademie. Z okien ratusza będzie nimi dyrygować Rudolf Tiersch.

Ten diabelski młyn będzie tradycyjnie jedną z większych atrakcji wesołego miasteczka, które rozstawi się obok frankfurckiego ratusza. Będą karuzele, strzelnice, trampoliny itp.

W sobotę od godz. 12.00 po polskiej stronie będzie czekać hanzeatyckie miasteczko z mnóstwem rzemieślniczych kramów. Znajdzie się wśród nich m.in. stoisko średniowiecznego skryby, młynopiekarnia, warsztaty: czerpania papieru, garncarski i tkacki, a nawet średniowieczna mennica. Będzie można spotkać kowala, kata i średniowiecznego iluminatora. Dla nieco bardziej aktywnych przygotowano walki na bezpieczne miecze oraz udział w wielkiej grze planszowej „Najazd Mongołów”.

Miejskie Święto Hanzy

Widowiskowym wydarzeniem będzie "WOWI-CouchSurfing", czyli spływ udekorowanych pontonów. Uczestnicy wystartują z Koziej Wyspy (Ziegenwerder) we Frankfurcie 16 lipca o godz. 12.00 i popłyną w kierunku Rzymskich Schodów przy sali koncertowej. Nagroda czeka zarówno dla tych, którzy pierwsi zameldują się na mecie, jak również tych, którzy wykażą się największą inwencją twórczą przy dekorowaniu swoich pontonów. Zdobywcy pierwszych miejsc w obu konkurencjach w nagrodę zostaną ugoszczeni w jednej z Redo-Restauracji we Frankfurcie, a także otrzymają Legendarny Puchar Przechodni.

Można też spróbować szczęścia w loterii fantowej, organizowanej przez sąsiadów zza rzeki. I właśnie rzeka zostanie w niej wykorzystana. Zwycięzca zostanie wytypowany w bardzo nietypowy sposób. Do kupienia (w Polsko-Niemieckiej Informacji Turystycznej w Domu Bolfrasa) jest 5555 losów, którymi są żółte kaczuszki oznaczone numerami. Każda kosztuje 3 euro. W niedzielę 16 lipca o godz. 13.00 kaczuszki zostaną wypuczone do Odry na Koziej Wyspie. Zwycięży ta, która najszybciej pokona 1000 m. Swojemu właścicielowi przyniesie samochód Renault Twingo!

Ten, kto będzie chciał popatrzeć na wszystkich z góry, może wybrać lot helikopterem. Loty będą organizowane w sobotę i niedzielę między 11.00 a 18.00. Start i meta przy Schodach Rzymskich na promenadzie we Frankfurcie. 7-8 minutowa przyjemność kosztuje 50 euro.

W sobotę i niedzielę po Frankfurcie kursował będzie historyczny tramwaj. Koszt wstępu: 2 euro dorośli, 1 euro dzieci, bilet rodzinny lub całodniowy 5 euro. Trasa tramwaju jest dostępna TUTAJ.

W sobotę o 18.00 na rynku przed sceną we Frankfurcie siłacze zmierzą się w konkurencji przeciągania autobusu. 5-osobowe zespoły będą miały za zadanie przeciągnąć 11-tonowy pojazd o 20 cm.

Na zakończenie Miejskiego Święta Hanzy, w niedzielę o 15.00, przed ratuszem zagrają frankfurccy filharmonicy. Oprócz tradycyjnych polek i walców będzie też można usłyszeć chóry ze Słubic i Frankfurtu: Adoramus i Singakademie, które będą chciały zachęcić publiczność do wspólnego śpiewania.

Miejskie Święto Hanzy

Co jeszcze będzie się działo u niemieckich sąsiadów? Na przykład, niemieckie dzieci udekorują lipy przy Bischofstraße swoimi marzeniami – w formie plac plastycznych. Na Bachstraße będą stoiska regionalne: z potrawami, rękodziełem, ofertami ciekawego spędzania czasu i animacjami dla dzieci. Kilkukrotnie zostanie wystawiony spektakl historyczny na temat reformacji.

Szczegółowy program znajduje się na stronie www.bunterhering.de.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama