Słubice: 24 kwietnia 2018   |   Imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
reklama
reklama

X edycja Olimpiady Sołectw

Już w najbliższą sobotę gmina Górzyca zaprasza na kolejną odsłonę Olimpiady Sołectw. Podczas całodniowej imprezy w rozmaitych konkurencjach sprawnościowych zmierzą się reprezentacje poszczególnych wsi. Na uczestników i gości czeka wiele atrakcji.

olimpiada solectw_2

W tym roku impreza odbędzie się 20 maja u zwycięzców poprzedniej edycji – w Czarnowie. Oficjalne rozpoczęcie imprezy zaplanowano o godz. 15 na boisku przy szkole podstawowej, ale już od godz. 13 będą trwać przygotowania drużyn do rywalizacji, ustawianie torów przeszkód i odprawa techniczna.

Główna część olimpiady ruszy kwadras po rozpoczęciu i potrwa około dwóch godzin. Organizatorzy zaplanowali szereg konkurencji sprawnościowych zarówno indywidualnych jak i drużynowych. Uczestników czeka m.in. przeciąganie liny, rzut gumofilcem oraz zgniatanie butelek na czas. Każda z drużyn dodatkowo będzie miała za zadanie przygotować bukiet z polnych kwiatów oraz wykonać przyśpiewkę. Uroczyste podsumowanie zaplanowno około godz. 18. Wtedy tez odbędzie się wręczenie nagród.

olimpiada solectw_1

W trakcie trwania imprezy na gości czeka wiele dodatkowych atrakcji. Będzie loteria fantowa, park rozrywki dla dzieci, a nawet specjalne stanowisko ekologiczne przygotowane przez CZG-12. Tam odbędzie się konkurs, w którym będzie można sprawdzić swoją wiedzę na temat odpadów. Przedstawiciele związku wspólnie z Nadleśnictwem Ośno lubuskie przygotowali także niespodziankę - każdy, kto przyniesie minimum 2 kg makulatury, otrzyma sadzonkę

Zwieńczeniem Olimpiady Sołectw będzie koncert zespółu NO PROBLEM, który rozpocznie się równo o godz. 19. Zabawa przy tanecznych rytmach potrwa aż do późnych godzin nocnych.

Organizatorem imprezy są Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy, Urząd Gminy Górzyca, sołtys i rada sołecka Czarnowa, pozostałe sołectwa gminy Górzyca oraz Szkoła Podstawowa im. Kresowian w Czarnowie.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama