Słubice: 20 czerwca 2018   |   Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
reklama
reklama

X edycja Olimpiady Sołectw

Już w najbliższą sobotę gmina Górzyca zaprasza na kolejną odsłonę Olimpiady Sołectw. Podczas całodniowej imprezy w rozmaitych konkurencjach sprawnościowych zmierzą się reprezentacje poszczególnych wsi. Na uczestników i gości czeka wiele atrakcji.

olimpiada solectw_2

W tym roku impreza odbędzie się 20 maja u zwycięzców poprzedniej edycji – w Czarnowie. Oficjalne rozpoczęcie imprezy zaplanowano o godz. 15 na boisku przy szkole podstawowej, ale już od godz. 13 będą trwać przygotowania drużyn do rywalizacji, ustawianie torów przeszkód i odprawa techniczna.

Główna część olimpiady ruszy kwadras po rozpoczęciu i potrwa około dwóch godzin. Organizatorzy zaplanowali szereg konkurencji sprawnościowych zarówno indywidualnych jak i drużynowych. Uczestników czeka m.in. przeciąganie liny, rzut gumofilcem oraz zgniatanie butelek na czas. Każda z drużyn dodatkowo będzie miała za zadanie przygotować bukiet z polnych kwiatów oraz wykonać przyśpiewkę. Uroczyste podsumowanie zaplanowno około godz. 18. Wtedy tez odbędzie się wręczenie nagród.

olimpiada solectw_1

W trakcie trwania imprezy na gości czeka wiele dodatkowych atrakcji. Będzie loteria fantowa, park rozrywki dla dzieci, a nawet specjalne stanowisko ekologiczne przygotowane przez CZG-12. Tam odbędzie się konkurs, w którym będzie można sprawdzić swoją wiedzę na temat odpadów. Przedstawiciele związku wspólnie z Nadleśnictwem Ośno lubuskie przygotowali także niespodziankę - każdy, kto przyniesie minimum 2 kg makulatury, otrzyma sadzonkę

Zwieńczeniem Olimpiady Sołectw będzie koncert zespółu NO PROBLEM, który rozpocznie się równo o godz. 19. Zabawa przy tanecznych rytmach potrwa aż do późnych godzin nocnych.

Organizatorem imprezy są Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy, Urząd Gminy Górzyca, sołtys i rada sołecka Czarnowa, pozostałe sołectwa gminy Górzyca oraz Szkoła Podstawowa im. Kresowian w Czarnowie.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama