Słubice: 27 maja 2018   |   Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Słubice24.pl Wiadomości Kultura W Galerii OKNO szykowali wielkanocne ozdoby (foto)
reklama
reklama

W Galerii OKNO szykowali wielkanocne ozdoby (foto)

Za nami cykl warsztatów wielkanocnych przygotowanych przez Galerię OKNO. W trakcie czterech spotkań uczestnicy pod okiem fachowców mogli własnoręcznie wykonać świąteczne ozdoby. Podsumowaniem wydarzenia była wystawa wszystkich prac.

Galeria Okno - warsztaty wielkanocne

Tegoroczne warsztaty pt. „Przystroić Wielkanoc” składały się z czterech spotkań. Między 4 a 7 kwietnia uczestnicy wykonywali świąteczne stroiki, malowali jajka, przyozdabiali zajączka czy tworzyli ozdoby igłą i nicią. Podsumowaniem pracy była uroczysta wystawa.

- Ideą warsztatów było przygotowanie własnoręcznie świątecznych dekoracji, nie kupowanie w sklepie, ale tworzenie według swojego pomysłu przy udziale prowadzących, którzy zawsze służyli radą i pomocą – mówi Anna Panek-Kusz, szefowa Galerii OKNO i pomysłodawczyni warsztatów, która również prowadziła zajęcia. Towarzyszyli jej Urszula Dobrowolska, Tomasz Fedyszyn, Patrycja Krzeptowska i Monika Karwowska.

Instruktorzy chętnie dzielili się z uczestnikami swoją wiedzą i ciekawostkami związanymi z tradycjami świątecznymi. Opowiadali m.in. jakich naturalnych barwników należy użyć do farbowania jajek, jakie symbole malowano na jakach aby zapewnić sobie zdrowie, bogactwo czy szczęście, czym różnią się jajka kurze, gęsie, czy przepiórcze i dlaczego jajko jest symbolem Świąt Wielkanocnych.

Warsztaty w Galerii OKNO zawsze przyciągają wielu chętnych. Tak było i tym razem. Każdego dnia wszystkie miejsca były zajęte przez dzieci, młodzież i dorosłych. Po zakończeniu cyklu spotkań odbyła się wystawa wszystkich prac. Uczestnicy mogli podziwiać występy artystyczne dzieci z przedszkola „Jarzębinka” i delektować się poczęstunkiem.

Organizatorzy mieli także niespodziankę dla uczestników. Rozlosowano wśród nich przekazane przez Monikę Karwowską z „Niepospolitej krainy” zajączki, które własnoręcznie uszyła. Na zakończenie każdy zabrał do domu stworzone przez siebie ozdoby: stroik, pomalowaną wydmuszkę gęsią, ozdobionego drewnianego zajączka i uszytego króliczka.

- Podczas trwania warsztatów emocji było mnóstwo, widać było zaangażowanie i kreatywność uczestników. Bardzo się cieszę ze z roku na rok atrakcyjność warsztatów nie maleje, a wręcz coraz więcej osób z nich korzysta. Szczególnie cieszy kiedy z dziećmi przychodzą rodzice, babcie czy ciocie i wspólnie tworzą - podsumowała A. Panek-Kusz.

Jak było? Zapraszamy do obejrzenia zdjęć udostępnionych przez Galerię OKNO.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama