Słubice: 27 maja 2018   |   Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
reklama
reklama

Wernisaż malarstwa Zbigniewa Wespy

Galeria Mała Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury zaprasza na wernisaż wystawy malarza Zbigniewa Wespy. Artysta znany jest z łączenia realizmu z abstrakcyjnymi formami i motywami zaczerpniętymi wprost z wyobraźni.

zbigniew wespa_2

Zbigniew Wespa pochodzi z okolic Gdańska, urodził się w 1948 roku. Malarstwem zajmował się od najmłodszych lat. Jako twórca ludowy zaczynał od malarstwa olejnego i malarstwa na szkle. Uznanie odbiorców zyskał jako autor rzeźb wyróżnianych i nagradzanych na przeglądach współczesnej sztuki ludowej.

W swoim dorobku ma wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych, uczestniczył w plenerach artystycznych. Jego prace znalazły miejsce w prywatnych zbiorach krajowych i zagranicznych miłośników sztuki. Obecnie Zbigniew Wespa mieszka i tworzy w Berlinie. Artystyczne ukojenie znajduje także w niewielkiej miejscowości Lubów w woj. lubuskim.

zbigniew wespa_1

Wernisaż wystawy w Słubicach odbędzie się 13 kwietnia o godzinie 17.00 w Galerii Małej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Wstęp wolny dla wszystkich chętnych.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama