Słubice: 27 maja 2018   |   Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Najmłodsi recytatorzy walczyli o nagrodę Trelika (foto)
reklama
reklama

Najmłodsi recytatorzy walczyli o nagrodę Trelika (foto)

Wiosną, jak co roku, przedszkolaki zmierzyły się w corocznym konkursie recytatorskim „Ptasie Trele”, którego organizatorem jest Przedszkole Samorządowe nr 1 „Jarzębinka”. W bieżącej, trzynastej już edycji, wzięło udział 22 małych recytatorów. Kto zdobył główną nagrodę?

trelik iga_kusz
Główną nagrodę zdobyła Iga Kusz

XIII Międzyprzedszkolny Przegląd wiersza Ekologicznego odbył się 7 kwietnia. Uczestników w swe gościnne progi przyjęła Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach, która jest także współorganizatorem konkursu. Zgromadzonej publiczności zaprezentowało się 22 dzieci.

Tegoroczny konkurs miał tytuł „Na zielonej łące”. Wzięły w nim udział dzieci ze wszystkich przedszkoli w gminie. Jury w składzie Sylwia Cor, Małgorzata Dobosz i Jan Zgrzywa przyznało jedną nagrodę główną i pięć wyróżnień. Komu przypadły w udziale?

W tym roku nagrodę Trelika otrzymała 5-letnia Iga Kusz, z przedszkola "Jarzębinka". Ujęła ona jury nie tylko swoimi zdolnościami recytatorskimi, ale też aktorskimi. Wyróżnionych zostało pięcioro dzieci w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie 3-4 latków były to trzy dziewczynki: Zuzanna Lipka, Oliwia Podolska i Zosia Szkarłat, a w grupie 5-6 latków Leonard Chwalko i Nadia Kotulska.

Dodatkową atrakcją było przedstawienie w wykonaniu rodziców dzieci z „Jarzębinki”, które zgromadzeni widzowie mogli obejrzeć w czasie oczekiwania na wyniki konkursu. Poniżej fotorelacja przygotowaną dla naszej redakcji przez Anną Panek-Kusz.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama