Słubice: 16 grudnia 2017   |   Imieniny: Albina, Zdzisław
reklama
reklama

Najmłodsi recytatorzy walczyli o nagrodę Trelika (foto)

Wiosną, jak co roku, przedszkolaki zmierzyły się w corocznym konkursie recytatorskim „Ptasie Trele”, którego organizatorem jest Przedszkole Samorządowe nr 1 „Jarzębinka”. W bieżącej, trzynastej już edycji, wzięło udział 22 małych recytatorów. Kto zdobył główną nagrodę?

trelik iga_kusz
Główną nagrodę zdobyła Iga Kusz

XIII Międzyprzedszkolny Przegląd wiersza Ekologicznego odbył się 7 kwietnia. Uczestników w swe gościnne progi przyjęła Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach, która jest także współorganizatorem konkursu. Zgromadzonej publiczności zaprezentowało się 22 dzieci.

Tegoroczny konkurs miał tytuł „Na zielonej łące”. Wzięły w nim udział dzieci ze wszystkich przedszkoli w gminie. Jury w składzie Sylwia Cor, Małgorzata Dobosz i Jan Zgrzywa przyznało jedną nagrodę główną i pięć wyróżnień. Komu przypadły w udziale?

W tym roku nagrodę Trelika otrzymała 5-letnia Iga Kusz, z przedszkola "Jarzębinka". Ujęła ona jury nie tylko swoimi zdolnościami recytatorskimi, ale też aktorskimi. Wyróżnionych zostało pięcioro dzieci w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie 3-4 latków były to trzy dziewczynki: Zuzanna Lipka, Oliwia Podolska i Zosia Szkarłat, a w grupie 5-6 latków Leonard Chwalko i Nadia Kotulska.

Dodatkową atrakcją było przedstawienie w wykonaniu rodziców dzieci z „Jarzębinki”, które zgromadzeni widzowie mogli obejrzeć w czasie oczekiwania na wyniki konkursu. Poniżej fotorelacja przygotowaną dla naszej redakcji przez Anną Panek-Kusz.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się wystrój świąteczny Słubic?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama