Słubice: 18 czerwca 2018   |   Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
reklama
reklama

"Pół na pół", czyli jak zabić własną matkę

Czy można mieć ochotę zabić własną matkę? Czy mordercze instynkty przełożą się na działanie? Już wkrótce wszyscy wielbiciele teatru będą mogli o tym przekonać się sami. W kwietniu na deskach Collegium Polonicum zobaczymy czarną komedię pt. "Pół na pół" w reżyserii Wojciecha Malajkata.

spektakl pol_na_pol

„Pół na pół” opowiada o dwóch przyrodnich braciach. Panowie postanawiają pozbyć się rodzicielki. Każdy z nich ma ku temu swoje powody. Jeden chce uciec, bo ma dość opiekowania się na wpół sparaliżowaną staruszką, drugiemu najbardziej zależy na pieniądzach ze spadku. Jednak im bardziej zagłębiamy się w akcję, tym więcej mrocznych tajemnic ze swojego życia odkrywają  przed nami bohaterowie. Okazuje się, że mamusia nie była aniołem... Staruszka nie pojawia się na scenie, a jej obecność sygnalizuje tylko natarczywy dzwonek. Widzowie nabierają świadomości, że jest wszechobecna i cały czas tyranizuje otoczenie. Dodatkowo wygląda na niezniszczalną.

- Prawie farsowa forma wypełniona jest problemami naprawdę dużego kalibru. Świetnie napisane, błyskotliwe i zabawne dialogi, wyraziście nakreślone postacie. Piętrowe kłamstwa, zwroty akcji i mnóstwo bardzo czarnego humoru. Amerykańska premiera odbyła się w marcu 2014 w Nowym Jorku, w listopadzie  tego samego roku w Nowym... Sączu. Teraz będzie można ją obejrzeć w Słubicach – informują organizatorzy.Autorami sztuki są Jordi Sanchez i Pep Anton Gomez. Polską wersję spektaklu wyreżyserował Wojciech Malajkat. Na scenie zobaczymy znanych i cenionych przez publiczność aktorów - Piotra Polka i Piotra Szwedesa. Bilety na przedstawienie w cenie 70 zł można już kupić w kasie Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury.

Termin: 06.04.2017, godz.19:00. Miejsce: aula Collegium Polonicum.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama