Słubice: 22 kwietnia 2018   |   Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Możesz wspaniale odpoczywać tuż za progiem swojego domu. Wystarczy tych kilka rzeczy
reklama
reklama

Możesz wspaniale odpoczywać tuż za progiem swojego domu. Wystarczy tych kilka rzeczy

ogrod

Wiosną i latem szczególnie chętnie odpoczywamy na świeżym powietrzu. Relaks w ogrodzie? Czemu nie? Jednak jeśli chcesz wypoczywać naprawdę efektywnie, warto zadbać o odpowiednio zaaranżowaną i wydzieloną w przestrzeni ogrodu strefę wypoczynku. Jak to zrobić najprościej? Podpowiadamy.

Po pierwsze, meble ogrodowe – powinny być komfortowe i piękne

Komfort płynący z użytkowania mebli ogrodowych jest sprawą oczywistą, ale dlaczego meble muszą być piękne? Otóż powszechnie wiadomo, że w miłym towarzystwie i w otoczeniu pięknych, eleganckich rzeczy odpoczywa się nam zdecydowanie przyjemniej i skuteczniej. Dlatego wybierając meble ogrodowe, pamiętaj, aby były zarówno funkcjonalne, wygodne, jak i ładne. Powinny także doskonale komponować się z architekturą domu i ogrodu, bowiem tylko w taki sposób uzyskasz efekt harmonii, niezbędnej dla prawdziwego relaksu i odprężenia.

Wybierając meble do swojego ogrodu, zastanów się, co tak naprawdę będzie Ci potrzebne, jak zazwyczaj spędzasz czas w ogrodzie, jak najbardziej lubisz wypoczywać? Odpowiadając sobie na tego typu pytania będziesz w stanie określić, czy niezbędny jest cały zestaw mebli, czy jedynie pojedyncze elementy, duży narożnik ogrodowy ze stolikiem kawowym, czy raczej kilka krzeseł i duży stół, przy którym cała rodzina będzie mogła zjeść obiad. Meble do ogrodu wybieraj starannie, bowiem taras, czy patio to przecież Twój salon, tyle, że letni.

Po drugie, grill lub kominek, ponieważ wspólne posiłki zbliżają i dostarczają wiele frajdy

Grillowanie to jednej z najpopularniejszych i najbardziej lubianych sposobów na spędzanie wolnego czasu w okresie wiosenno – letnim, a nawet jesiennym. Jeśli i Ty lubisz odpoczywać przy grillu lub po prostu cenisz sobie możliwość spędzenia wspólnego czasu przy stole wraz z rodziną i ze znajomymi, grill lub kominek będą tutaj doskonałym rozwiązaniem.

Po trzecie, oczko wodne lub fontanna, ponieważ woda koi i uspokaja

Bliskość wody, czy to w postaci oczka wodnego, zdroju, czy też fontanny nada Twojej ogrodowej przestrzeni wyjątkowego charakteru. Szum wody ma działanie odprężające, a sama woda tworzy specyficzny mikroklimat sprzyjający atmosferze spokoju i relaksu. Poza tym dobrze nawilżonym powietrzem lepiej się oddycha, natomiast rośliny w takim mikroklimacie zdecydowanie intensywniej rosną.

Jeśli szukasz inspiracji dla stworzenia strefy wypoczynku w swoim ogrodzie, wejdź na http://homegarden.com.pl/ i skorzystaj z naprawdę interesujących rozwiązań.

[artykuł partnerski]

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama