Słubice: 23 lipca 2018   |   Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
reklama
reklama

Kolejna tura bezpłatnych badań dla mieszkańców powiatu

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Słubicach, nadal można skorzystać z bezpłatnych badań w ramach projektu "Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w Powiecie Słubickim”. Gdzie i kiedy odbędą się badania?

bs005
Z darmowych badań skorzystało już ponad 5500 osób (fot. archiwum)

Cyklicznie przeprowadzane badania skierowane są dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 19 lat oraz do osób powyżej 30 roku życia. Przebadać może się każdy, kto do tej pory nie skorzystał jeszcze z oferty projektowej. Badania prowadzone są na terenie powiatu słubickiego. Gdzie w najbliższym czasie będzie można z nich skorzystać?

Harmonogram badań marzec 2017:
  • 11 marca, godz. 8.00 – 11.00, Golice , świetlica
  • 11 marca, godz. 7.30 – 10.00, Słubice, szpital – budynek przy szlabanie
  • 15 marca, godz. 7.30 – 10.00, Słubice, szpital – budynek przy szlabanie
  • 17 marca, godz. 7.30 – 10.00, Słubice, szpital – budynek przy szlabanie
  • 24 marca, godz. 7.30 – 10.00, Słubice, szpital – budynek przy szlabanie
  • 27 marca, godz. 7.30 – 10.00, Cybinka, remiza strażacka
  • 29 marca, godz. 7.30 – 10.00, Słubice, szpital – budynek przy szlabanie
  • 30 marca, godz. 7.30 – 10.00, Słubice, szpital – budynek przy szlabanie
W czasie wyznaczonych spotkań przeprowadzane będą badania bezpośrednie (pomiar wzrostu, wagi, ciśnienia oraz poziomu wydychanego CO2) oraz podstawowe (analiza krwi i moczu). Ich wyniki ocenione zostaną przez lekarza specjalistę chorób wewnętrznych. Osoby, które zostaną zakwalifikowane do kolejnych badań, zostaną poinformowane o terminach telefonicznie bądź mailowo. Badania realizowane w ramach projektu są zawsze bezpłatne.

Aby zgłosić się na badania wystarczy wypełnić deklarację uczestnictwa – na miejscu w punkcie pobrań lub pobrać ją (LINK) i wypełnić wcześniej. Należy pamiętać o zabraniu ze sobą sterylnego pojemnika z moczem.

---

Projekt „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim” jest finansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz budżetu państwa w ramach Programu PL13 Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama