Słubice: 28 maja 2018   |   Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
reklama
reklama

Na wiosnę ruszą remonty dróg

W ciągu zbliżających się miesięcy gmina Słubice wyda 2,1 mln złotych na modernizację istniejących i budowę nowych nawierzchni. Właśnie odbywają się przetargi, a prace ruszą już na wiosnę. W których miejscach się poprawią się warunki dla użytkowników dróg?

drogi slubice

Sporemu liftingowi poddana zostanie ulica Kupiecka, co ma zmniejszyć trudności w poruszaniu się w okolicy dużego bazaru. Szczególnie uciążliwe dla kierowców są weekendy, kiedy wielu sąsiadów zza Odry przyjeżdża na zakupy. Połowa tej drogi w kierunku ulicy Sportowej zostanie poszerzona o dodatkowy pas ruchu, a inwestycję uzupełnią nowe chodniki. Całość prac oszacowano na 800 tys. złotych, modernizacja powinna zakończyć się najpóźniej w lipcu.

Kolejne pół miliona złotych przewidziano na remont połączenia ulic Narutowicza, Nocznickiego i Rzepińskiej. Kierowcy szczególnie nie lubią wąskiego zakrętu z ograniczoną widocznością na skrzyżowaniu Rzepińskiej i Nocznickiego. Droga w tym miejscu zostanie poszerzona i uzupełniona o brakujące w kilku miejscach chodniki. Dodatkowo powstaną dwie zatoki dla autobusów komunikacji miejskiej oraz cztery nowe przejścia dla pieszych. Przebudowa powinna zakończyć się do końca maja.

Ucieszą się także kierowcy korzystający często w ulicy Konstytucji 3 Maja. Na ostatni brukowany odcinek pomiędzy sądem a skrzyżowaniem z ulicą Jagiełły zostanie położony asfalt. Nowe asfaltowe nawierzchnie zyskają ponadto ulice Jagiellończyka, Witosa , Nocznickiego i część Piskiej (od skrzyżowania z Konstytucji 3 Maja - powstaną tam też nowe chodniki i miejsca parkingowe). Prace przewidziane są również na ulicy Grzybowej, Wschodniej, koło świetlicy w Drzecinie, w Rybocicach i Golicach. Łącznie gmina przeznaczy na to 800 tys. zł, a cała inwestycja ma zakończyć się latem.

Planowany zakres remontów z pewnością spowoduje chwilowe trudności w poruszaniu się po wyżej wymienionych trasach, dlatego kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Jednak jak przekonują urzędnicy, po zakończeniu inwestycji znacznie poprawią się warunki na drogach naszego miasta.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama