Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

Zostań rodzicem zastępczym - ruszyła kampania PCPR

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach poszukuje kandydatów na rodziców zastępczych. Właśnie ruszyła kampania informacyjna. Chętni mogą zgłaszać się bezpośrednio do PCPR.

rodzina zastepcza

Czym zajmuje się PCPR?

Głównym zadaniem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach jest pomoc dzieciom i rodzinom. Szczególną pieczę PCPR sprawuje nad dziećmi pozbawionymi częściowo lub całkowicie opieki rodziców. Najważniejsze działania obejmują zwiększanie liczby rodzin zastępczych w powiecie słubickim. Jest to najlepsza forma całodobowej opieki dla dzieci, które nie mogą pozostawać w rodzinie naturalnej. 

Ty też możesz pomóc!

PCPR cały czas poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze. Są to rodziny, które potrzebującym dzieciom zapewniłyby opiekę w swoich domach. Wszyscy chętni, którzy chcieliby pomóc dzieciom i stworzyć im namiastkę domu rodzinnego w formie rodziny zastępczej, mogą kontaktować się z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach.

Pracownicy PCPR udzielą wszelkich informacji na temat wymogów dla rodziców zastępczych oraz szkoleń i wsparcia w procesie ustanawiania pieczy zastępczej. Więcej na oficjalnej stronie www.centrumslubice.pl.

Akcję wspierają media

Kampania społeczna mająca na celu poszukiwanie kandydatów na rodziny zastępcze jest wspierana medialnie przez telewizję HTS Słubice i nasz portal Słubice24.pl. Zachęcamy do obejrzenia filmu promującego tę kampanię przygotowane przez Horyzont Studio.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama