Słubice: 25 stycznia 2020   |   Imieniny: Tatiana, Paweł, Miłosz
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Tak Słubice będą obchodzić Narodowe Święto Niepodległości
reklama
reklama

Tak Słubice będą obchodzić Narodowe Święto Niepodległości

W tym roku święto 11 listopada rozpocznie się mszą św. za ojczyznę, a zakończy nad Odrą, przy moście. Tak jak w zeszłym roku, będzie można tam obejrzeć widowisko muzyczno-taneczne – oraz wspólnie odśpiewać hymn. Każdy z mieszkańców może też napisać… kartkę z życzeniami.

Dzień Niepodległości

Msza za ojczyznę

Msza św. za ojczyznę zostanie odprawiona o godz. 10.30 w kościele Ducha Świętego w Słubicach. Zapraszają na nią wspólnie starosta Leszek Bajon i burmistrz Mariusz Olejniczak.

Podczas tej mszy zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa, ufundowana przez mieszkańców powiatu, poświęcona „Żołnierzowi polskiemu, walczącemu o wolność, honor i niepodległość w kraju i poza jego granicami”.

Widowisko nad Odrą

Bohema nad Odrą

Po południu świętowanie odzyskania niepodległości przeniesie się nad Odrę. To tam, podobnie jak w zeszłym roku, Studio Tańca Bohema razem z Fundacją Dobro Kultury zaprezentują widowisko muzyczno-taneczne. Rozpocznie się ono o godz. 16.00 na łąkach przy moście. Podobne wydarzenie odbyło się w zeszłym roku, podczas świętowania 100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości (ZOBACZ)

Słubiczanie, którzy w ten szczególny dzień zbiorą się razem na łąkach, odśpiewają wspólnie Mazurka Dąbrowskiego. A burmistrz M. Olejniczak będzie częstować kawą.

Kartki z życzeniami

To jednak nie wszystko. Z okazji Narodowego Dnia Niepodległości mieszkańcy mogą przygotować kartki z życzeniami, którymi następnie zostaną udekorowane drzewa przy pl. Przyjaźni. Tak było rok temu - ZOBACZ.

Życzenia można przynosić do sekretariatu Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, najpóźniej w terminie do 8 listopada.

Życzenia dla Polski
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama