Słubice: 22 lipca 2019   |   Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
reklama

Strajk zawieszony - nauczyciele wracają do pracy

Z tej informacji ucieszą się rodzice: ZNP ogłosiło zawieszenie strajku pracowników oświaty. W najbliższy poniedziałek dzieci normalnie pójdą do szkół i przedszkoli. Ale strajk może ponownie zostać odwieszony we wrześniu.

dziecko praca
Koniec z oglądaniem bajek w pracy u rodziców - dzieci wracają do nauki

Strajk pracowników oświaty rozpoczął się 8 kwietnia. Rodzice różnie zapewniali opiekę swoim pociechom: jedni angażowali do pomocy babcie, inni zabierali je ze sobą do pracy, niektórzy oddawali maluchy do przedszkoli, gdzie opiekę nad nimi sprawowały dyrektorki. Starsze dzieci przeważnie zostawały w domach, wychodziły na podwórko, czuły się trochę tak, jakby już były wakacje.

Ten czas już się kończy. Choć przedstawicielom rządu i protestujących wciąż nie udało się osiągnąć porozumienia, 25 kwietnia, krótko po godz. 13, prezes ZNP Sławomir Broniarz ogłosił decyzję o zawieszeniu strajku. Protest zostaje zawieszony od 27 kwietnia do 1 września – po to, aby dać uczniom szansę zakończenia nauki.

Nauczyciele wrócą do pracy w poniedziałek 29 kwietnia. S. Broniarz podkreślił, że strajk zostaje zawieszony, ale się nie kończy. Związek nie rezygnuje z postulatu 30-procentowego wzrostu wynagrodzenia. Do września obie strony mają czas na wypracowanie kompromisu.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama