Słubice: 16 października 2019   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
reklama

Akademia Małego Leśnika ruszyła po raz drugi

Młodzi leśnicy ruszyli po przygody! W Rzepinie rozpoczęła się druga edycja Akademii Małego Leśnika. Pierwsze zadania były łatwe i… słodkie.

akademia lesnika_inaug

Druga edycja Akademii Małego Leśnika rozpoczęła się imprezą inauguracyjną, która miała miejsce 17 kwietnia w siedzibie Nadleśnictwa Rzepin, głównego partnera projektu.

Przypomnijmy, akademia to wspólny projekt edukacyjny rzepińskiego nadleśnictwa, Koła Regionalistów w Rzepinie, Miejskiego Domu Kultury w Rzepinie oraz Technikum Leśnego w Starościnie. Jej pomysłodawcą oraz koordynatorem jest historyk i regionalista Damian Utracki.

To właśnie on, razem z Anną Gandecką z nadleśnictwa, powitali przybyłych na imprezę inauguracyjną. Wręczyli im specjalne indeksy, w których młodzi pasjonaci przyrody będą zbierać „boberki” za udział w kolejnych spotkaniach. Potem wszyscy wspólne obejrzeli film o tematyce leśnej, a konkretnie – o wilkach.

akademia lesnika_inaug_2

Na uczestników czekała jeszcze jedna miła niespodzianka – poszukiwanie słodkości, schowanych w ogrodzie nadleśnictwa. Z tego zadania wywiązali się znakomicie!

- Serdecznie zapraszamy do udziału w następnych imprezach akademii, dołączyć można w każdej chwili – zachęca D. Utracki. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Najbliższe spotkanie akademii odbędzie się 26 maja. Pełny harmonogram znaleźć można w naszej poprzedniej publikacji o akademii - KLIKNIJ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama