Słubice: 27 czerwca 2019   |   Imieniny: Cyryl, Maryla, Władysław
reklama
reklama

Na placu Przyjaźni utworzą łańcuch z kolorowych skarpet

Czy wiecie, że 21 marca przypada Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa? O tym święcie mieszkańcom Słubic po raz kolejny chce przypomnieć Stowarzyszenie Po PROstu. Na placu Przyjaźni odbędzie się z tej okazji happening – z kolorowymi skarpetami w tle.

skarpety dzieci

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny i lubiany przez uczniów dzień wagarowicza. Tego dnia swoje święto mają również osoby z zespołem Downa. Data ta nie jest przypadkowa. Przypada on na 21. dzień 3. miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21. parze ludzkiego DNA, powoduje występowanie tej wady genetycznej. Stąd też inna nazwa tego zaburzenia - trisomia 21.

Hasło tegorocznych obchodów brzmi: Nie zostawiaj nikogo w tyle! Od kilku lat symbolem radości, tolerancji i solidarności z osobami z zespołem Downa jest ubranie tego dnia dwóch różnokolorowych skarpetek.

Stowarzyszenie Po PROstu zachęca, aby tego dnia nie tylko ubrać skarpetki nie do pary, ale również stworzyć razem najdłuższy łańcuch kolorowych skarpet. A gdzie? W parku na pl. Przyjaźni.

To tutaj na wszystkich będzie czekać wystawa przedstawiająca tematykę dotyczącą funkcjonowania osób z zespołem Downa, a także pyszne ciasta. Kiermasz ciast zostanie połączony z losowaniem kolorowych karteczek z krótkimi informacjami o zespole Downa. Dochody ze sprzedaży pozwolą na zakup pomocy dydaktycznych do terapii.

- Ubierz dwie niepasujące skarpety, przynieś kolorowe skarpety i przyłącz się do akcji. Czekamy na ciebie – zachęca Joanna Sierżant-Rekret, prezes stowarzyszenia Po PROstu.

Termin: 21.03.2019, godz. 10-11. Miejsce: Park przy Placu Przyjaźni.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.