Słubice: 24 sierpnia 2019   |   Imieniny: Bartłomiej, Jerzy, Bartosz
reklama
reklama

Kto chce wstąpić do Straży Granicznej?

W Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej w tym roku rozpocznie służbę 76 nowych funkcjonariuszy. Każdy kandydat musi przejść dwuetapowe postępowanie kwalifikacyjne, w tym egzamin w ośrodku SG. Pogranicznicy wciąż zachęcają do wstępowania w swoje szeregi.

Straż Graniczna

Dlaczego warto?

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej szuka kandydatów do służby, którzy chcą wstąpić w ich szeregi. Jak podaje Joanna Konieczniak z NOSG, w czerwcu mundur założy 35 nowych funkcjonariuszy, a w październiku kolejnych 41.

Dlaczego warto zgłosić się do Straży Granicznej? – Oferujemy stabilne, stałe zatrudnienie. Dajemy również szansę awansu zawodowego i służby nie tylko na terytorium Polski, ale także w trakcie trwających misji zagranicznych – tłumaczy J. Konieczniak.

Dwuetapowy egzamin

Jednak dostać się na służbę nie jest łatwo. Na kandydatów czeka dwuetapowe postępowanie kwalifikacyjne. Etap pierwszy polega na sprawdzeniu i weryfikacji złożonych dokumentów. Później odbywają się: rozmowa kwalifikacyjna, badanie psychologiczne i psychofizjologiczne.

Drugi etap to egzamin w ośrodku szkolenia Straży Granicznej składający się z testu pisemnego z zakresu wiedzy ogólnej, ze znajomości języka obcego i sprawdzający kondycję fizyczną. Na końcu przeprowadzona jest kolejna rozmowa kwalifikacyjna. Procedura kończy się badaniami lekarskimi określającymi zdolność kandydata do służby.

Jakie zarobki?

Ten, kto zostanie przyjęty, otrzyma skierowanie na trwające 3,5 miesiąca szkolenie podstawowe, a potem na miesięczną praktykę w jednostce macierzystej. Potem rekrut odbywa kolejne 3,5-miesięczne szkolenie podoficerskie. Po jego ukończeniu będzie zarabiał ok. 3250 zł netto, ale w 2020 r. planowana jest podwyżka o co najmniej 500 zł brutto. Funkcjonariusz Straży Granicznej, podobnie jak w policjant, po 25 latach służby może odejść na emeryturę.

Gdzie się zgłosić?

Dokumenty można składać osobiście w komendzie NOSG w Krośnie Odrzańskim, placówkach we Wrocławiu – Starachowicach, Poznaniu – Ławicy i Zgorzelcu.

Wcześniej jednak należy umówić konkretny termin - tel. 68 358 2204, 68 358 2326 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama