Słubice: 24 sierpnia 2019   |   Imieniny: Bartłomiej, Jerzy, Bartosz
reklama
reklama

Jest kolejny bus dla niepełnosprawnych

Niepełnosprawni z gminy Górzycy będą mieli łatwiej. PFRON oraz władze samorządu sfinansowały zakup specjalistycznego busa dla potrzeb Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żabicach. Samochód już trafił w ręce adresatów.

bus dla_WZT

Pojazd kosztował 176.850 zł, z czego Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pokrył 111.930 zł. Resztę dołożyły władze Górzycy. Dofinansowanie udało się pozyskać dzięki przystąpieniu powiatu słubickiego do "Programu wyrównywania różnic między regionami III”.

Przekazanie kluczyków odbyło się 12 marca. Na uroczystości byli obecni m.in. starosta Leszek Bajon, jego zastępca Robert Włodek, wójt Górzycy Robert Stolarski, dyrektor lubuskiego oddziału PFRON Andrzej Gonia i szefowa Warsztatu Terapii Zajęciowej Monika Karasińska.

Nie mogło oczywiście zabraknąć głównych zainteresowanych, czyli uczestników WZT. - Pojazd jest wygodny i nowoczesny. Bardzo dobrze będzie się nim jeździło. Wygląda na bezpieczny – mówili po obejrzeniu auta. W podziękowaniu wręczyli dyrektorowi PFRON własnoręcznie wykonany upominek.

- Od dawna chwalę sobie współpracę z powiatem słubickim, który stawia na politykę prospołeczną - mówił z kolei A. Gonia. Zadowolenia z prezentu nie kryła M. Karasińska. - Ten bus bardzo nam się przyda. Jest on wisienką na torcie dla naszej działalności – zaznaczyła.

To nie pierwszy tego typu zakup. Wcześniej, również dzięki wspomnianemu programowi, podobne pojazdy trafiły także do Środowiskowych Domów Samopomocy w Bieganowie, Cybince i Górzycy oraz Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Rzepinie.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama