Słubice: 16 października 2019   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
reklama

Pączkowa uczta na pl. Przyjaźni (foto)

To była prawdziwa pączkowa uczta! W Tłusty Czwartek pierwsi chętni na słodkości od włodarzy Słubic i Frankfurtu pojawili się na placu Przyjaźni już przed południem. Pączków wystarczyło dla wszystkich!

Tłusty Czwartek

Tłusty Czwartek to ulubione święto wszystkich łasuchów. Podobnie jak w zeszłym roku, słodkościami częstowali mieszkańców burmistrzowie Słubic i Frankfurtu. Tym razem po raz pierwszy robili to wspólnie Mariusz Olejniczak i René Wilke.

Jak wszyscy wiemy, Tłusty Czwartek poprzedza 40-dniowy okres Wielkiego Postu przed świętami Wielkanocy. Żeby przygotować się na ten czas, jedzono niegdyś pączki smażone w głębokim tłuszczu. I aby tej tradycji stało się zadość, zaczniemy za chwilę państwa nimi częstować – powiedział M. Olejniczak, przypominając krótko o tradycji święta.

Nie jest ono popularne w Niemczech, co zaznaczył R. Wilke. – Od dwóch lat świętujemy razem Tłusty Czwartek. Bardzo się cieszę, że mamy taką akcję, gdyby nie nasza współpraca, frankfurtczycy nie jedliby dziś pączków – mówił z uśmiechem włodarz Frankfurtu.

Obaj burmistrzowie życzyli wszystkim smacznego – i dwa razy nie musieli zachęcać do częstowania się pączkami. Wszyscy tłumnie ruszyli po słodkie wypieki. Wśród czekających na nie były zarówno dzieci z przedszkoli, słubickich szkół, jak i przechodnie.

Łącznie dziś Słubice i Frankfurt rozdały 2000 pączków, część z nich, podobnie jak w roku ubiegłym trafiła do różnych instytucji po obu stronach Odry.

Pączki są pyszne, miło dostać go tego dnia z rąk burmistrza – powiedziała naszej redakcji pani Maria, która przyszła na plac z wnuczkiem. Na smakowite pączki mogli liczyć również przechodnie, młodzież ruszyła częstować nimi na ulicach obu miast.

Jak było w Tłusty Czwartek na placu Przyjaźni? Zapraszamy do naszej fotorelacji.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama