Słubice: 23 października 2019   |   Imieniny: Marty, Marcina, Rafała
reklama
reklama

Ruszył parafialny punkt pomocy osobom pokrzywdzonym

Osoby, które czują się poszkodowane z powodu np. przemocy, czy jakiegoś innego przestępstwa, mogą skorzystać nieodpłatnie z pomocy prawnika lub psychologa. Jednak na spotkanie należy się wcześniej umówić.

przemoc

W parafii pw. Ducha Świętego został uruchomiony punkt pomocy osobom pokrzywdzonym, działający w ramach Funduszu Sprawiedliwości.

Po bezpłatne wsparcie i pomoc mogą przyjść ci wszyscy, którzy czują się pokrzywdzeni, np. z powodu przemocy różnego rodzaju, nie tylko fizycznej, ale także psychicznej, emocjonalnej czy ekonomicznej.

Drzwi otwarte są także dla tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, lub mają problem, z którym nie potrafią sobie poradzić, potrzebują pomocy np. w dochodzeniu odszkodowań. Po pomoc mogą przyjść również świadkowie czy najbliżsi osób pokrzywdzonych.

Wsparcia w punkcie udzielać będą prawnik i psycholog. Dyżury odbywają się raz w tygodniu, we wtorki w godz. 14-18 w bibliotece parafialnej. Żeby skorzystać z ich pomocy, należy wcześniej zgłosić się i omówić telefonicznie pod nr 720 714 796.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama