Słubice: 21 września 2019   |   Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
reklama
reklama

Urząd wyznaczył termin usunięcia grobów zwierząt

Znany jest już termin, do którego właściciele zwierząt, pochowanych w parku za Słubickim Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, muszą usunąć ich groby. Słubicki magistrat przypomina, że grzebowisko w tamtym miejscu powstało nielegalnie – i jego teren będzie musiał zostać uprzątnięty.

grzebowisko 2

Kolejny raz powraca sprawa nielegalnego cmentarza dla zwierząt, który powstał w parku za Słubickim Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. 6 lutego władze gminy zorganizowały spotkanie na ten temat, w którym udział oprócz urzędników wzięli udział również przedstawiciele organizacji zajmujących się ochroną przyrody, ochroną praw zwierząt, a także inspekcja weterynaryjna i Sanepid – pisaliśmy o nim szerzej niedawno.

Jednym z ustaleń było to, że teren, na którym zlokalizowano 11 miejsc, w których nieznane osoby pochowały swoje zwierzęta, musi zostać uprzątnięty. Magistrat zwrócił się do właścicieli pochowanych zwierząt, aby zadbali o usunięcie grobów.

- Teren ten będzie musiał zostać uprzątnięty, ponieważ grzebowisko zostało urządzone w sposób nielegalny. Dlatego zwracamy się z apelem do osób, które pochowały tam swoje zwierzęta, żeby do 8 marca przeniosły je na legalnie działające cmentarze dla zwierząt – mówi zastępca burmistrza Adriana Dydyna-Marycka. Najbliższy taki cmentarz dla zwierząt znajduje się w Gorzowie Wlkp.

Przypomnijmy - przepisy, które obowiązują w Polsce nie zezwalają na samodzielne grzebanie martwych zwierząt (nawet we własnym ogrodzie). Zgodnie z literą prawa, zwierzęta muszą zostać zutylizowane. A to dlatego, że ich grzebanie w dowolnych miejscach może być zagrożeniem dla środowiska, np. doprowadzić do skażenia wody.

Właściciele mają czas do 8 marca na usunięcie grobów swoich zwierząt. Obok nielegalnego grzebowiska stanie tablica informująca o zakazie grzebania zwierząt w tym miejscu.

Oprócz tego gmina we współpracy ze Stowarzyszeniem Ochrony Praw Zwierząt Animals Słubice będzie prowadziła akcje informacyjną, której celem będzie przybliżenie mieszkańcom przepisów związanych z pochówkiem zwierząt i wskazanie cmentarzy dla zwierząt, gdzie można legalnie je pochować.

A na naszym portalu zostanie przeprowadzona sonda, w której mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się, czy są za powstaniem na terenie gminy cmentarza dla zwierząt oraz ile byliby skłonni zapłacić za pochówek.

Do tematu będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama