Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Wiktora Samulska – podwójna stypendystka, wolontariuszka i… podróżniczka
reklama
reklama

Wiktora Samulska – podwójna stypendystka, wolontariuszka i… podróżniczka

Pamiętacie, jak pisaliśmy o Wiktorii Samulskiej, uczennicy Publicznego Gimnazjum im. UNICEF w Cybince, która walczyła o stypendium firmy ENEA? Udało się! I nie tylko to! Została stypendystką Enea Akademii Talentów, a także marszałka województwa lubuskiego. A na dodatek jako jedna z 3 osób z Polski popłynie w rejs żaglowcem Fryderyk Chopin z Martyniki do Malagi.

wiktoria stypendium

Nie udało się wygrać stypendium w głosowaniu internautów, ale jury i tak doceniło talent Wiktorii Samulskiej – otrzymała upragnione stypendium od firmy ENEA. Dzięki filmikowi, który przygotowała do udziału w konkursie, wiele osób dowiedziało się o jej pasji i talencie. I wielu na nią głosowało. Wiktoria za pośrednictwem portalu Słubice24 dziękuje wszystkim, którzy oddali na nią swój głos. Ale nie tylko ENEA doceniła jej talent.

Stypendium od marszałka

- Moje zamiłowanie do rysowania oraz udział w licznych konkursach i wystawach zostały też docenione przez marszałek województwa lubuskiego, która po raz drugi przyznała mi stypendium twórcze – mówi Wiktoria. - Cieszę się bardzo, bo po pierwsze to ogromne wyróżnienie. Z powiatu słubickiego byłam jedyna. No i pieniądze na artykuły artystyczne zawsze się przydadzą – dodaje z uśmiechem. Uroczysta gala wręczenia stypendiów odbyła się 30 stycznia w zielonogórskiej Palmiarni.

Wiktoria nie tylko jest uzdolniona plastycznie, jest również wolontariuszką, która aktywnie działa w młodzieżowym wolontariacie Cybińskiego Stowarzyszenia Rozwoju PRO-EKO. Pisaliśmy o tym, że w ramach akcji „Litwo, ojczyzno moja” ona i pozostali wolontariusze zbierają książki i przybory szkolne dla rówieśników ze szkoły polskiej w Podbrodziu na Litwie.

Podróż żaglowcem

Z wolontariatem wiąże się jeszcze jedna ciekawa przygoda, którą przeżyje Wiktoria - Fundacja Fryderyka Chopina z Warszawy wytypowała i sfinansowała jej jako jednej z 3 osób z Polski udział w XXII Niebieskiej Szkole na trasie Martynika-Malaga. To oznacza, że czas od 2 marca do 13 kwietnia Wiktoria spędzi na żaglowcu STS Fryderyk Chopin.

Dostać się wcale nie było tak łatwo, należało udokumentować 160 h wolontariatu w ostatnich 15 miesiącach, wykonać test wiedzy i nagrać filmik z autoprezentacją. Wiktoria test wykonała niemal bezbłędnie, wysłała zgłoszenie i… nie liczyła na wygraną.

Jak przyznaje, email z informacją, że została wytypowana do rejsu dla niej wielkim zaskoczeniem. Na żaglowcu będzie miała normalne lekcje, więc sprawdziany jej nie ominą! Choć egzamin gimnazjalny będzie musiała zdać w drugim terminie, bo do wybrzeży Hiszpanii dobije dzień po nim.

A potem na Litwę

Po powrocie z rejsu w Bibliotece Publicznej w Cybince odbędzie się jej wystawa plastyczna. Zakończy się również akcja pomocy rówieśnikom z Litwy – Wiktoria wraz z tatą zawiozą zebrane książki i przybory na Litwę. Do tego tematu będziemy jeszcze wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama