Słubice: 18 lutego 2019   |   Imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Wiktora Samulska – podwójna stypendystka, wolontariuszka i… podróżniczka
reklama
reklama

Wiktora Samulska – podwójna stypendystka, wolontariuszka i… podróżniczka

Pamiętacie, jak pisaliśmy o Wiktorii Samulskiej, uczennicy Publicznego Gimnazjum im. UNICEF w Cybince, która walczyła o stypendium firmy ENEA? Udało się! I nie tylko to! Została stypendystką Enea Akademii Talentów, a także marszałka województwa lubuskiego. A na dodatek jako jedna z 3 osób z Polski popłynie w rejs żaglowcem Fryderyk Chopin z Martyniki do Malagi.

wiktoria stypendium

Nie udało się wygrać stypendium w głosowaniu internautów, ale jury i tak doceniło talent Wiktorii Samulskiej – otrzymała upragnione stypendium od firmy ENEA. Dzięki filmikowi, który przygotowała do udziału w konkursie, wiele osób dowiedziało się o jej pasji i talencie. I wielu na nią głosowało. Wiktoria za pośrednictwem portalu Słubice24 dziękuje wszystkim, którzy oddali na nią swój głos. Ale nie tylko ENEA doceniła jej talent.

Stypendium od marszałka

- Moje zamiłowanie do rysowania oraz udział w licznych konkursach i wystawach zostały też docenione przez marszałek województwa lubuskiego, która po raz drugi przyznała mi stypendium twórcze – mówi Wiktoria. - Cieszę się bardzo, bo po pierwsze to ogromne wyróżnienie. Z powiatu słubickiego byłam jedyna. No i pieniądze na artykuły artystyczne zawsze się przydadzą – dodaje z uśmiechem. Uroczysta gala wręczenia stypendiów odbyła się 30 stycznia w zielonogórskiej Palmiarni.

Wiktoria nie tylko jest uzdolniona plastycznie, jest również wolontariuszką, która aktywnie działa w młodzieżowym wolontariacie Cybińskiego Stowarzyszenia Rozwoju PRO-EKO. Pisaliśmy o tym, że w ramach akcji „Litwo, ojczyzno moja” ona i pozostali wolontariusze zbierają książki i przybory szkolne dla rówieśników ze szkoły polskiej w Podbrodziu na Litwie.

Podróż żaglowcem

Z wolontariatem wiąże się jeszcze jedna ciekawa przygoda, którą przeżyje Wiktoria - Fundacja Fryderyka Chopina z Warszawy wytypowała i sfinansowała jej jako jednej z 3 osób z Polski udział w XXII Niebieskiej Szkole na trasie Martynika-Malaga. To oznacza, że czas od 2 marca do 13 kwietnia Wiktoria spędzi na żaglowcu STS Fryderyk Chopin.

Dostać się wcale nie było tak łatwo, należało udokumentować 160 h wolontariatu w ostatnich 15 miesiącach, wykonać test wiedzy i nagrać filmik z autoprezentacją. Wiktoria test wykonała niemal bezbłędnie, wysłała zgłoszenie i… nie liczyła na wygraną.

Jak przyznaje, email z informacją, że została wytypowana do rejsu dla niej wielkim zaskoczeniem. Na żaglowcu będzie miała normalne lekcje, więc sprawdziany jej nie ominą! Choć egzamin gimnazjalny będzie musiała zdać w drugim terminie, bo do wybrzeży Hiszpanii dobije dzień po nim.

A potem na Litwę

Po powrocie z rejsu w Bibliotece Publicznej w Cybince odbędzie się jej wystawa plastyczna. Zakończy się również akcja pomocy rówieśnikom z Litwy – Wiktoria wraz z tatą zawiozą zebrane książki i przybory na Litwę. Do tego tematu będziemy jeszcze wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama