Słubice: 17 czerwca 2019   |   Imieniny: Albert, Laura, Adolf
reklama
reklama

Rusza tegoroczna kwalifikacja wojskowa

Choć już dawno minęły czasy, kiedy młodzi mężczyźni byli powoływani „w kamasze”, nadal mają obowiązek stawić się przed Powiatową Komisją Lekarską. Dotyczy on m.in. wszystkich tych, którzy w tym roku kończą 19 lat. W Słubicach kwalifikacja rusza już w najbliższy poniedziałek.

zolnierz

W tym roku przed komisją muszą stawić się młodzi mężczyźni urodzeni w roku 2000, a także m.in. ci, którzy jeszcze tej określonej kategorii nie mają. Wśród wezwanych są również kobiety, które wykonują zawody uznane przez armię za przydatne, czyli medyczne, weterynaryjne czy psychologiczne. Cel kwalifikacji wojskowej jest jasny – określenie przydatności do służby wojskowej i przyznanie odpowiadającej jej kategorii – A, B, D lub E.

Stawienie się przed komisją to pierwszy krok w kierunku służby w armii dla tych, którzy chcieliby pójść do wojska na ochotnika. Ale ci, którzy nie chcą, nie musza się niczego obawiać. Po spełnieniu tego obowiązku zostaną przeniesieni do rezerwy.

Gdzie się zgłosić?

W Słubicach Powiatowa Komisja Lekarska działać będzie w budynku internatu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (al. Niepodległości 23) w terminie od 4 do 7 lutego.

Co należy mieć ze sobą?

Każdy zgłaszający się powinien zabrać ze sobą: dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem, pozwalający potwierdzić tożsamość (np. prawo jazdy, paszport), dokumentację medyczną, (np. historię chorób, urazów, złamań, wyniki badań), aktualną fotografię o wymiarach 3 x 4 cm bez nakrycia głowy a także dokumenty potwierdzające poziom wykształcenia lub pobieranie nauki oraz posiadane już kwalifikacje zawodowe.

Uwaga na konsekwencje

Choć służba wojskowa nie jest obowiązkowa, niestawienie się na wezwanie komisji kwalifikacyjnej jest związane z surowymi konsekwencjami. Zgodnie z prawem, taka osoba może zostać doprowadzona przez policję, ukarana grzywną, a nawet karą ograniczenia wolności.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama