Słubice: 19 kwietnia 2019   |   Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
reklama
reklama

Mediacje dla podopiecznych OPS

Mediacja staje się coraz popularniejszym sposobem rozwiązywania sporów. Do skorzystania z niej, zwłaszcza w trudnych, pełnych emocji sprawach, zachęca swoich podopiecznych również Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach. Uruchamia pilotażowy program, w ramach którego będzie można skorzystać z darmowych mediacji.

samopomoc

Słubicki OPS 1 lutego uruchamia specjalny program, który ma na celu zwiększenie dostępności mediacji dla mieszkańców Słubic. Proponuje bezpłatne skorzystanie z pomocy doświadczonego i bezstronnego mediatora w sprawach rodzinnych, sąsiedzkich, związanych z edukacją czy postępowaniami cywilnymi.

Na czym polega mediacja? Jest metodą rozwiązywania konfliktów w obecności osoby trzeciej, która pomaga we wzajemnej komunikacji stron i ułatwia dojście do porozumienia. Co ważne, mediator nie osądza i nie wydaje wyroków - wspiera w komunikacji strony sporu bez ingerencji w efekt rozmów. To strony decydują o rozwiązaniu problemu – nie ma więc strony przegranego, jak to dzieje się w sądzie. Najważniejszym atutem polubownego załatwienia konfliktu jest zadowolenie stron ze znalezienia rozwiązania.

Z pomocy mediatora poprzez OPS mogą skorzystać mieszkańcy gminy Słubice, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej.

Aby z niego skorzystać, należy zgłosić się do pracownika socjalnego ze swojego terenu (w OPS). Przyjmują oni w środy w godz. 7-15, a w pozostałe dni pracy ośrodka w godz. 8-10. Warunkiem skorzystania z pomocy mediatora jest wypełnienie i podpisanie dostępnego na miejscu wniosku.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz protest nauczycieli?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama