Słubice: 27 czerwca 2019   |   Imieniny: Cyryl, Maryla, Władysław
reklama
reklama

Mediacje dla podopiecznych OPS

Mediacja staje się coraz popularniejszym sposobem rozwiązywania sporów. Do skorzystania z niej, zwłaszcza w trudnych, pełnych emocji sprawach, zachęca swoich podopiecznych również Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach. Uruchamia pilotażowy program, w ramach którego będzie można skorzystać z darmowych mediacji.

samopomoc

Słubicki OPS 1 lutego uruchamia specjalny program, który ma na celu zwiększenie dostępności mediacji dla mieszkańców Słubic. Proponuje bezpłatne skorzystanie z pomocy doświadczonego i bezstronnego mediatora w sprawach rodzinnych, sąsiedzkich, związanych z edukacją czy postępowaniami cywilnymi.

Na czym polega mediacja? Jest metodą rozwiązywania konfliktów w obecności osoby trzeciej, która pomaga we wzajemnej komunikacji stron i ułatwia dojście do porozumienia. Co ważne, mediator nie osądza i nie wydaje wyroków - wspiera w komunikacji strony sporu bez ingerencji w efekt rozmów. To strony decydują o rozwiązaniu problemu – nie ma więc strony przegranego, jak to dzieje się w sądzie. Najważniejszym atutem polubownego załatwienia konfliktu jest zadowolenie stron ze znalezienia rozwiązania.

Z pomocy mediatora poprzez OPS mogą skorzystać mieszkańcy gminy Słubice, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej.

Aby z niego skorzystać, należy zgłosić się do pracownika socjalnego ze swojego terenu (w OPS). Przyjmują oni w środy w godz. 7-15, a w pozostałe dni pracy ośrodka w godz. 8-10. Warunkiem skorzystania z pomocy mediatora jest wypełnienie i podpisanie dostępnego na miejscu wniosku.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.