Słubice: 24 stycznia 2019   |   Imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
reklama
reklama

Policja zachęca - zgłoś autobus do kontroli

Ferie coraz bliżej! A słubicka policja przypomina: aby podróż autobusem na zimowy wypad była bezpieczna, warto wcześniej sprawdzić jego stan techniczny. I czeka na zgłoszenia.


kontrola autobusu_big

Jak co roku, słubiccy policjanci są przygotowani do kontroli autobusów, którymi dzieci udadzą się na wypoczynek. W tym roku uczniowie z woj. lubuskiego mają wolne w pierwszym z czterech terminów, czyli jeszcze w tym miesiącu – od 14 do 27 stycznia.

Niektórzy z nich zapewne będą korzystali ze zorganizowanego wypoczynku, w tym z przejazdów autokarem. Dlatego policja przypomina, co zrobić, żeby taka podróż należała do udanych.

- Warto przed wyjazdem poprosić o skontrolowanie pojazdu i jego kierowcy przez policjantów ruchu drogowego. Policjanci sprawdzą stan techniczny autobusu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty – wyjaśnia Ewa Murmyło z komendy w Słubicach.

Podkreśla, że policję należy wezwać natychmiast, jeśli ma się uzasadnione podejrzenia co do trzeźwości kierowcy lub stanu technicznego pojazdu. Na przykład, jeśli od kierowcy można wyczuć woń alkoholu lub z autobusu wyciekają płyny, ma łyse opony itp.

Kontrole wykonywane są bezpłatnie. Ten, kto chce, aby przed wyjazdem policja przeprowadziła kontrolę autobusu, powinien skontaktować się wcześniej z Komendą Powiatową Policji w Słubicach. Zgłoszenia: tel. 95 759 2846, 95 759 2811, 95 759 2812.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama