Słubice: 26 czerwca 2019   |   Imieniny: Paulina, Jan, Paweł
reklama
reklama

Policja zachęca - zgłoś autobus do kontroli

Ferie coraz bliżej! A słubicka policja przypomina: aby podróż autobusem na zimowy wypad była bezpieczna, warto wcześniej sprawdzić jego stan techniczny. I czeka na zgłoszenia.


kontrola autobusu_big

Jak co roku, słubiccy policjanci są przygotowani do kontroli autobusów, którymi dzieci udadzą się na wypoczynek. W tym roku uczniowie z woj. lubuskiego mają wolne w pierwszym z czterech terminów, czyli jeszcze w tym miesiącu – od 14 do 27 stycznia.

Niektórzy z nich zapewne będą korzystali ze zorganizowanego wypoczynku, w tym z przejazdów autokarem. Dlatego policja przypomina, co zrobić, żeby taka podróż należała do udanych.

- Warto przed wyjazdem poprosić o skontrolowanie pojazdu i jego kierowcy przez policjantów ruchu drogowego. Policjanci sprawdzą stan techniczny autobusu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty – wyjaśnia Ewa Murmyło z komendy w Słubicach.

Podkreśla, że policję należy wezwać natychmiast, jeśli ma się uzasadnione podejrzenia co do trzeźwości kierowcy lub stanu technicznego pojazdu. Na przykład, jeśli od kierowcy można wyczuć woń alkoholu lub z autobusu wyciekają płyny, ma łyse opony itp.

Kontrole wykonywane są bezpłatnie. Ten, kto chce, aby przed wyjazdem policja przeprowadziła kontrolę autobusu, powinien skontaktować się wcześniej z Komendą Powiatową Policji w Słubicach. Zgłoszenia: tel. 95 759 2846, 95 759 2811, 95 759 2812.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama