Słubice: 19 kwietnia 2019   |   Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
reklama
reklama

Innowacyjna konferencja w Collegium Polonicum

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum zaprasza na konferencję pt.: „Mentoring – innowacyjne narzędzie na rynku pracy”, która odbędzie się w dniach 28-29.01 w Collegium Polonicum. Konferencja jest adresowana do osób doświadczonych, z dorobkiem zawodowym zarówno ze świata biznesu jak i sfery budżetowej.

Zjawisko mentoringu robi karierę we współczesnej Europie, choć opiera się na idei pochodzącej z antycznej Grecji:

Mentoring to partnerska relacja między mistrzem a uczniem (studentem, pracownikiem itp.), zorientowana na odkrywanie i rozwijanie potencjału ucznia. Opiera się na inspiracji, stymulowaniu i przywództwie. Polega głównie na tym, by uczeń, dzięki odpowiednim zabiegom mistrza, poznawał siebie, rozwijając w ten sposób samoświadomość, i nie lękał się iść wybraną przez siebie drogą samorealizacji. Obejmuje on także doradztwo, ewaluację oraz pomoc w programowaniu sukcesu ucznia.

W wojewódzwie lubuskim nie ma ani jednego programu, czy projektu, który wykorzystywałby potencjał tego narzędzia. Robią to jednak nasi sąsiedzi z Brandenburgii, którzy od 2005 roku realizują bardzo prestiżowy program na swoim terenie adresowany do młodych kobiet.

W ramach konferencji pt: „Mentoring – innowacyjne narzędzie na rynku pracy” zostaną przybliżone Państwu nie tylko programy realizowane w Brandenburgii, ale również kilka innych przykładów wykorzystujących tę ideę. Mentoring oparty na uniwersalnej relacji partnerskiej mistrza z uczniem zdaje się być odpowiedni dla wielu różnych grup docelowych, w tym również i dla kobiet. Mentoring jest metodą jakościową i z tego powodu bywa używany jako narzędzie prestiżowe, ale też i skuteczne.

Pierwszym i głównym celem konferencji jest transfer wiedzy na teren województwa lubuskiego. Drugim celem konferencji jest zainspirowanie Państwa do działań nowatorskich oraz do wypróbowania nowych metod w procesie poprawiania jakości życia w województwie lubuskim. Trzecim celem konferencji jest próba wypracowania nowego, lubuskiego wariantu mentoringu, nad którym będzie można podyskutować pod opieką trenera.

Informacji udziela Karolina Knochenmuss telefonicznie pod numerem: 095 7592 390 lub mailowo Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz protest nauczycieli?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama