Słubice: 19 stycznia 2020   |   Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Świąteczna Zagroda już otwarta - Mikołaj i renifery zapraszają przez cały weekend (foto/wideo)
reklama
reklama

Świąteczna Zagroda już otwarta - Mikołaj i renifery zapraszają przez cały weekend (foto/wideo)

Mikołaj po drodze z Laponii zatrzymał się… w Słubicach, na deptaku. Renifery podjadają siano i podgryzają choinki, a Święty w saniach czeka na dzieci. Te chętnie podglądają renifery i wsiadają na karuzelę. Świąteczna Zagroda zaprasza dzieci – i nie tylko – przez cały weekend.

Mikołaj

Zagroda uroczyście została otwarta 14 grudnia w samo południe. Zimno nie zniechęciło dzieci do tego, żeby na własne oczy zobaczyć renifery i spotkać się z Mikołajem.

Serca zebranych dzieci i dorosłych rozgrzały świąteczne piosenki, które zaśpiewali uczniowie ze Społecznej Niepublicznej Szkoły Muzycznej. Najpierw zabrzmiał znany utwór Leonarda Cohena „Hallelujah”, a później kolęda „Cicha noc”, czyli „Stille Nacht”, ponieważ została zaśpiewana po niemiecku.

Wiceburmistrz Roman Siemiński zachęcił dzieci do tego, aby gorąco powitać Mikołaja w dwumieście. Wszystkie dzieci przykucnęły i wyskoczyły, wołając „hurra!”. Dzięki temu wszystkim od razu zrobiło się cieplej!

- Od razu widać, że jesteście wielkimi przyjaciółmi Świętego Mikołaja, cieszę się, że dziś mogę być tu z wami. A Mikołaj przecież długo z nami nie zostanie, będzie później odwiedzał nas w domach – mówiła Milena Manns, zastępczyni nadburmistrza Frankfurtu. I dodała, że nigdy nie była tak blisko reniferów jak dzisiaj. Zachęciła również dzieci do skorzystania z darmowej karuzeli, która wesoło kręci się obok zagrody.

Do tego najmłodszych nie trzeba było specjalnie zachęcać! Przedszkolaki bardzo chętnie wsiadły na koniki, zajęły miejsca w karocy… a karuzela ruszyła. Dzieci chętnie odwiedzały również szopkę, która stanęła na parkingu biblioteki.

Maluchy mogły liczyć także na nieco słodkości - dostały czekoladowe mikołajki. A na zakończenie uroczystego otwarcia zabrzmiała jeszcze jedna piękna świąteczna piosenka: „Mario czy ty wiesz?”.

Świąteczna Zagroda zaprasza przez cały weekend: 14 grudnia do godz. 18, a 15 i 16 grudnia w godz. 10-18. Wstęp wolny. 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama