Słubice: 26 czerwca 2019   |   Imieniny: Paulina, Jan, Paweł
reklama
reklama

Rodzina z Gronowa straciła dom w pożarze - potrzebna pomoc

Tragedia w Gronowie (k. Ośna Lubuskiego) – spalił się dom jednorodzinny i zabudowania gospodarcze na dwóch posesjach. Władze gminy zajęły się już organizowaniem pomocy dla pogorzelców. I zachęcają do tego także innych.

gronow
Pożar strawił dom jednorodzinny (fot. Osno.pl)

15 października strażacy zostali wezwani do pożaru budynku mieszkalnego w Gronowie (gmina Ośno Lubuskie). Akcja była trudna, bo ogniem zajęły się również pomieszczenia gospodarcze na dwóch posesjach. Pożar udało się opanować, ale straty niestety są duże. Trwa ich dokładne szacowanie.

O całym zdarzeniu dali nam znać nasi czytelnicy. Dzwoniliśmy już do rzecznika Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach, aby dowiedzieć się więcej szczegółów o przebiegu samego pożaru, czekamy na więcej informacji.

W międzyczasie do działania przystąpiły już władze gminy Ośna Lubuskiego. Burmistrz Stanisław Kozłowski razem z pracownikami gminy, w tym Ośrodka Pomocy Społecznej, podejmują pierwsze działania związane z pomocą poszkodowanym.

Już zadeklarowali, że uruchomią wszelkie możliwe formy pomocy, łącznie ze zbiórką publiczną – do której będzie mógł przyłączyć się każdy.

- Apelujemy do Państwa jako członków wspólnoty o okazywanie pomocy zarówno w formie rzeczowej jak i finansowej, razem sprostamy wyzwaniu łącząc siły urzędu jak i całej naszej społeczności. Z góry dziękuję za zaangażowanie i wsparcie w tym trudnym wyzwaniu – czytamy na stronie internetowej gminy.

Do tematu będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama