Słubice: 24 stycznia 2019   |   Imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
reklama
reklama

Rodzina z Gronowa straciła dom w pożarze - potrzebna pomoc

Tragedia w Gronowie (k. Ośna Lubuskiego) – spalił się dom jednorodzinny i zabudowania gospodarcze na dwóch posesjach. Władze gminy zajęły się już organizowaniem pomocy dla pogorzelców. I zachęcają do tego także innych.

gronow
Pożar strawił dom jednorodzinny (fot. Osno.pl)

15 października strażacy zostali wezwani do pożaru budynku mieszkalnego w Gronowie (gmina Ośno Lubuskie). Akcja była trudna, bo ogniem zajęły się również pomieszczenia gospodarcze na dwóch posesjach. Pożar udało się opanować, ale straty niestety są duże. Trwa ich dokładne szacowanie.

O całym zdarzeniu dali nam znać nasi czytelnicy. Dzwoniliśmy już do rzecznika Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach, aby dowiedzieć się więcej szczegółów o przebiegu samego pożaru, czekamy na więcej informacji.

W międzyczasie do działania przystąpiły już władze gminy Ośna Lubuskiego. Burmistrz Stanisław Kozłowski razem z pracownikami gminy, w tym Ośrodka Pomocy Społecznej, podejmują pierwsze działania związane z pomocą poszkodowanym.

Już zadeklarowali, że uruchomią wszelkie możliwe formy pomocy, łącznie ze zbiórką publiczną – do której będzie mógł przyłączyć się każdy.

- Apelujemy do Państwa jako członków wspólnoty o okazywanie pomocy zarówno w formie rzeczowej jak i finansowej, razem sprostamy wyzwaniu łącząc siły urzędu jak i całej naszej społeczności. Z góry dziękuję za zaangażowanie i wsparcie w tym trudnym wyzwaniu – czytamy na stronie internetowej gminy.

Do tematu będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama