Słubice: 18 lutego 2019   |   Imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
reklama
reklama

Inauguracja roku akademickiego w CP

W Collegium Polonicum kolejny raz zabrzmi Gaudeamus Igitur. Dla studentów oficjalnie rozpocznie się nowy rok akademicki 2018/2019. Otworzą go wspólnie władze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Europejskiego Uniwersytetu Viadrina.

Inauguracja CP

Inauguracja 21. roku akademickiego w historii słubickiej placówki uniwersyteckiej odbędzie się 18 października o godz. 12. Uroczyście rozpocznie go prof. Tadeusz Wallas, prorektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wspólnie z nowo wybraną prezydent Viadriny prof. Julią von Blumenthal.

Jak nakazuje uniwersytecka tradycja, zgromadzeni wysłuchają wykładu inauguracyjnego, który w tym roku wygłosi prof. Magdalena Musiał-Karg, Prodziekan Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Będzie on nosił tytuł: „Zagrożenia dla demokratycznych standardów we współczesnej Europie”.

W trakcie uroczystości odbędzie się również uroczyste pasowanie na studentów reprezentantów kierunków studiów prowadzonych w Collegium Polonicum w Słubicach. Wezmą w niej udział władze samorządowe i zaproszeni goście.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama