Słubice: 18 listopada 2018   |   Imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
reklama
reklama

Inauguracja roku akademickiego w CP

W Collegium Polonicum kolejny raz zabrzmi Gaudeamus Igitur. Dla studentów oficjalnie rozpocznie się nowy rok akademicki 2018/2019. Otworzą go wspólnie władze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Europejskiego Uniwersytetu Viadrina.

Inauguracja CP

Inauguracja 21. roku akademickiego w historii słubickiej placówki uniwersyteckiej odbędzie się 18 października o godz. 12. Uroczyście rozpocznie go prof. Tadeusz Wallas, prorektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wspólnie z nowo wybraną prezydent Viadriny prof. Julią von Blumenthal.

Jak nakazuje uniwersytecka tradycja, zgromadzeni wysłuchają wykładu inauguracyjnego, który w tym roku wygłosi prof. Magdalena Musiał-Karg, Prodziekan Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Będzie on nosił tytuł: „Zagrożenia dla demokratycznych standardów we współczesnej Europie”.

W trakcie uroczystości odbędzie się również uroczyste pasowanie na studentów reprezentantów kierunków studiów prowadzonych w Collegium Polonicum w Słubicach. Wezmą w niej udział władze samorządowe i zaproszeni goście.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama