Słubice: 16 lutego 2019   |   Imieniny: Danuta, Juliana, Daniel
reklama
reklama

Renta dożywotnia – co warto o niej wiedzieć?

 renta dozywotnia

Coraz częściej mówi się o tym, że dzisiejsze i przyszłe emerytury mogą nie wystarczyć na godne utrzymanie się, kiedy przyjdzie czas zakończyć pracę zawodową. Dzieje się tak w wielu grupach społecznych, również wśród osób, które w wieku produkcyjnym wykonywały zawody prestiżowe, a także ważne społecznie np. prawnik czy nauczyciel. Jednak polskie prawo przewiduje wiele rozwiązań, które pozwalają takim osobom na uzyskanie dodatkowego zastrzyku gotówki, który może być wsparciem finansowym na jesieni życia. Przykładem takiego rozwiązania może być renta dożywotnia.

Czym jest renta dożywotnia?

Renta dożywotnia to określona kodeksem cywilnym umowa między dwiema stronami. Jedna z nich przekazuje na rzecz drugiej prawo do nieruchomości, której jest właścicielem. W zamian za to, strona nabywająca nieruchomość zobowiązuje się do płacenia „rat” na rzecz osoby zbywającej nieruchomość. Dodatkowo osoba zbywająca nieruchomość może dalej mieszkać w swoim domu, do momentu śmierci. Z reguły umowa zawierana jest pomiędzy dwoma osobami fizycznymi (członkami najbliższej rodziny). Jednak na rynku pojawia się coraz więcej instytucji finansowych, które również oferują takie rozwiązanie. Przykładem może być tutaj Fundusz Hipoteczny Familia S.A.

Na co mogą być wykorzystane pieniądze z renty dożywotniej?

Pieniądze uzyskane w ramach renty dożywotniej mogą być wykorzystane na dowolny cel. Co istotne w przeciwieństwie do popularnych chwilówek czy nawet kredytów bankowych, tak pozyskane pieniądze nie będą obciążały domowego budżetu gdyż nie trzeba ich spłacać – będą to dodatkowe pieniądze, które można przeznaczyć na zakup leków, wizyty u lekarza, rehabilitację czy spłatę swoich wcześniejszych zobowiązań.

Dlaczego warto korzystać z usług firm finansowych?

Jak to zostało wcześniej wspomniane, umowę o rentę dożywotnią można zawrzeć zarówno z osobą fizyczną, jak i z firmą. W przypadku Funduszu Hipotecznego Familia S.A. takie rozwiązanie jest korzystne z uwagi na to, że jest to wyspecjalizowana instytucja finansowa powołana do wypłaty renty dożywotniej. Stosowane umowy były przedmiotem badania przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który nie zgłosił żadnych zastrzeżeń. Ponadto można też otrzymać dodatkową pomoc, gdy zajdzie potrzeba skorzystania z usług fachowców np. elektryka. Więcej informacji na temat tego, co dokładnie wchodzi w pakiet umowy o rentę dożywotnią można przeczytać na stronie internetowej http://www.familiasa.pl/renta-dozywotnia.

[artykuł partnerski]

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama