Słubice: 12 grudnia 2018   |   Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
reklama
reklama

Historyczny Rzepin… nocą!

W Rzepinie dobrze wiedzą, jak pielęgnować historyczną pamięć i tradycję! Miejscowy regionalista Damian Utracki zaprosił mieszkańców na nocy spacer, opowiadając przy tym mniej i bardziej znane dzieje Rzepina.

wycieczka rzepin


Nietypowa wycieczka odbyła się 29 czerwca. Hasło „historia” przyciągnęło wielu chętnych. O godz. 22 na zbiórce przed Miejskim Domem Kultury stawiło się ponad 20 osób. I następnie cała grupa ruszyła na zwiedzanie Rzepina. Co ciekawego na nich czekało?

W trakcie blisko dwugodzinnego spaceru Damian Utracki przedstawił fakty z historii Rzepina, także te mniej znane. Nastrojowa pora sprzyjała poznawaniu zagadek i ciekawostek, nie tylko o samej miejscowości, ale i całym regionie.

- Zasadniczym celem naszego spotkania było ukazanie historii naszego miasta oraz zagadek i nieznanych faktów z jego dziejów – wyjaśnia D. Utracki.

wycieczka rzepin_2

Na zakończenie nietypowej wycieczki czekała na wszystkich niespodzianka – ognisko z obowiązkowym pieczeniem kiełbasek. A na murach domu kultury, w blasku księżyca, został wyświetlony pokaz multimedialny prezentujący widokówki ukazujące przedwojenne Rzepin, czyli dawny Reppen.

Kolejne historyczne spotkania już wkrótce!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama