Słubice: 22 stycznia 2019   |   Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
reklama
reklama

Tak będzie wyglądać nowy Plac Bohaterów

Znamy coraz więcej szczegółów dotyczących przebudowy Placu Bohaterów. Gotowy jest już projekt architektoniczny zamówiony przez naszą gminę. Jedno z ulubionych miejsc słubiczan zmieni się nie do poznania. Wkrótce ruszy przetarg.

Plac Bohaterów

O tym, że władze Słubic planują zmodernizować plac Bohaterów, było wiadomo od dawno. Jeszcze w październiku ubiegłego pisaliśmy, że przygotowaniem nowego projektu zajmie się architekt Łukasz Biernacki. Niedawno światło dzienne ujrzał gotowy projekt jego autorstwa.

Wiadomo już, że kluczowym miejscem dla całego parku będzie fontanna z wodotrykami osadzonymi na poziomie płyty placu. Od niej odchodzić będą wyżłobione w betonowej posadzce „promienie”. Całość będzie podświetlona i otoczona siedziskami. Znajdzie się też miejsce na zamontowanie mobilnej sceny, a sąsiednie alejki zyskają nową nawierzchnię.

Jest też dobra wiadomość dla zmotoryzowanych – wokół placu, przy każdej z ulic, zostanie wydzielonych około 90 miejsc parkingowych. Na terenie placu pozostaną dwa ważne obiekty - obelisk upamiętniający pograniczników oraz pomnik upamiętniający żołnierzy poległych w II wojnie światowej.

Najmłodszym powinna spodobać się sztucznie usypana górka do zjeżdżania na sankach. Zostanie pokryta trawą, więc będzie więc służyć także latem. W takim miejscu nie mogło zabraknąć oczywiście placu zabaw, który zostanie wyłożony bezpieczną nawierzchnią i ogrodzony. A obok będą też urządzenia dla nieco starszych dzieci.

Specjalnie z myślą o przebywających w parku powstanie prawie 60 różnego rodzaju ławek. Dodatkowe miejsca siedzące będą tworzyć murki o rozmaitej wysokości, które dodatkowo zostaną podświetlone. Zostanie też odnowiony słynny słubfurcki murek. Na całym obszarze przybędzie zieleni.

- Będzie tu można odpoczywać, m.in leżąc w hamakach, w otoczeniu m.in. fioletowych budlei, które przyciągają motyle, czerwonych perukowców i trzmielin, lawendy, bzów i ozdobnych azjatyckich traw – opowiada Beata Bielecka, rzecznik prasowy słubickiego urzędu.

Z nowego projektu cieszy się burmistrz Tomasz Ciszewicz, dla którego to była jedna z kluczowych inwestycji. Pomysł poparli także radni, a urzędnicy przygotowali komplet dokumentów. Lada moment ma ruszyć przetarg. Jeśli uda się szybko znaleźć wykonawcę, prace ruszą jeszcze tego lata. Na ten cel zarezerwowano w gminnym budżecie 4 mln zł.

Jestem przekonany, że stworzymy miejsce przyjazne rodzinom, chcemy też organizować tu małe imprezy plenerowe, plac został tak zaprojektowany, żeby bez ograniczeń mogły z niego korzystać osoby niepełnosprawne. Plac zmieni się nie do poznania! – podsumowuje burmistrz.

ZOBACZ PROJEKT
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama