Słubice: 26 czerwca 2019   |   Imieniny: Paulina, Jan, Paweł
reklama
reklama

Tak będzie wyglądać nowy Plac Bohaterów

Znamy coraz więcej szczegółów dotyczących przebudowy Placu Bohaterów. Gotowy jest już projekt architektoniczny zamówiony przez naszą gminę. Jedno z ulubionych miejsc słubiczan zmieni się nie do poznania. Wkrótce ruszy przetarg.

Plac Bohaterów

O tym, że władze Słubic planują zmodernizować plac Bohaterów, było wiadomo od dawno. Jeszcze w październiku ubiegłego pisaliśmy, że przygotowaniem nowego projektu zajmie się architekt Łukasz Biernacki. Niedawno światło dzienne ujrzał gotowy projekt jego autorstwa.

Wiadomo już, że kluczowym miejscem dla całego parku będzie fontanna z wodotrykami osadzonymi na poziomie płyty placu. Od niej odchodzić będą wyżłobione w betonowej posadzce „promienie”. Całość będzie podświetlona i otoczona siedziskami. Znajdzie się też miejsce na zamontowanie mobilnej sceny, a sąsiednie alejki zyskają nową nawierzchnię.

Jest też dobra wiadomość dla zmotoryzowanych – wokół placu, przy każdej z ulic, zostanie wydzielonych około 90 miejsc parkingowych. Na terenie placu pozostaną dwa ważne obiekty - obelisk upamiętniający pograniczników oraz pomnik upamiętniający żołnierzy poległych w II wojnie światowej.

Najmłodszym powinna spodobać się sztucznie usypana górka do zjeżdżania na sankach. Zostanie pokryta trawą, więc będzie więc służyć także latem. W takim miejscu nie mogło zabraknąć oczywiście placu zabaw, który zostanie wyłożony bezpieczną nawierzchnią i ogrodzony. A obok będą też urządzenia dla nieco starszych dzieci.

Specjalnie z myślą o przebywających w parku powstanie prawie 60 różnego rodzaju ławek. Dodatkowe miejsca siedzące będą tworzyć murki o rozmaitej wysokości, które dodatkowo zostaną podświetlone. Zostanie też odnowiony słynny słubfurcki murek. Na całym obszarze przybędzie zieleni.

- Będzie tu można odpoczywać, m.in leżąc w hamakach, w otoczeniu m.in. fioletowych budlei, które przyciągają motyle, czerwonych perukowców i trzmielin, lawendy, bzów i ozdobnych azjatyckich traw – opowiada Beata Bielecka, rzecznik prasowy słubickiego urzędu.

Z nowego projektu cieszy się burmistrz Tomasz Ciszewicz, dla którego to była jedna z kluczowych inwestycji. Pomysł poparli także radni, a urzędnicy przygotowali komplet dokumentów. Lada moment ma ruszyć przetarg. Jeśli uda się szybko znaleźć wykonawcę, prace ruszą jeszcze tego lata. Na ten cel zarezerwowano w gminnym budżecie 4 mln zł.

Jestem przekonany, że stworzymy miejsce przyjazne rodzinom, chcemy też organizować tu małe imprezy plenerowe, plac został tak zaprojektowany, żeby bez ograniczeń mogły z niego korzystać osoby niepełnosprawne. Plac zmieni się nie do poznania! – podsumowuje burmistrz.

ZOBACZ PROJEKT
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama