Słubice: 23 maja 2019   |   Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
reklama
reklama

Boże Ciało w Słubicach – którędy przejdzie procesja?

W ostatnim dniu maja wierni kościoła rzymskokatolickiego obchodzą uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Przez miasto przejdzie tradycyjna procesja, przez niemal dwie godziny niektóre ulice będą zamknięte dla ruchu.

Boże Ciało

W tym roku główne uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie nazywanego Bożym Ciałem, rozpoczną się 31 maja o godz. 10.30 mszą św. odprawioną w kościele Ducha Świętego. Po mszy spod kościoła wyruszy procesja, która zatrzyma się przy czterech ołtarzach przygotowanych na terenie miasta, a zakończy w kościele NMP Królowej Polski.

Podczas procesji, w godz. 11.45-13.30, z ruchu drogowego będą wyłączone ulice: Wojska Polskiego, Piłsudskiego, Podchorążych, Konopnickiej, Kościuszki (dokładna trasa została zaznaczona na mapce). Kierowcy wybierający się o tej porze do centrum Słubic powinni liczyć się z utrudnieniami w ruchu i koniecznością tymczasowych objazdów.

boze cialo_mapka

W Boże Ciało msze w kościele NMP Królowej Polski odbędą się o godz. 7.30, 9.00 i 18.00, natomiast w kościele Ducha Świętego, oprócz mszy o 10.30, również o godz. 7.30, 9.00 i 19.00 (ta ostatnia zostanie poprzedzona okazją do spowiedzi z racji sakramentu bierzmowania i pierwszego piątku).

Pozostałe msze: BIskupice 8:45, Drzecin 9:00, Rybocice 9:00, Kunowice 10:00, Lisów 10:00.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama