Słubice: 22 stycznia 2019   |   Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
reklama
reklama

Boże Ciało w Słubicach – którędy przejdzie procesja?

W ostatnim dniu maja wierni kościoła rzymskokatolickiego obchodzą uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Przez miasto przejdzie tradycyjna procesja, przez niemal dwie godziny niektóre ulice będą zamknięte dla ruchu.

Boże Ciało

W tym roku główne uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie nazywanego Bożym Ciałem, rozpoczną się 31 maja o godz. 10.30 mszą św. odprawioną w kościele Ducha Świętego. Po mszy spod kościoła wyruszy procesja, która zatrzyma się przy czterech ołtarzach przygotowanych na terenie miasta, a zakończy w kościele NMP Królowej Polski.

Podczas procesji, w godz. 11.45-13.30, z ruchu drogowego będą wyłączone ulice: Wojska Polskiego, Piłsudskiego, Podchorążych, Konopnickiej, Kościuszki (dokładna trasa została zaznaczona na mapce). Kierowcy wybierający się o tej porze do centrum Słubic powinni liczyć się z utrudnieniami w ruchu i koniecznością tymczasowych objazdów.

boze cialo_mapka

W Boże Ciało msze w kościele NMP Królowej Polski odbędą się o godz. 7.30, 9.00 i 18.00, natomiast w kościele Ducha Świętego, oprócz mszy o 10.30, również o godz. 7.30, 9.00 i 19.00 (ta ostatnia zostanie poprzedzona okazją do spowiedzi z racji sakramentu bierzmowania i pierwszego piątku).

Pozostałe msze: BIskupice 8:45, Drzecin 9:00, Rybocice 9:00, Kunowice 10:00, Lisów 10:00.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama