Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Będą szukać ptaków i poznawać muszle

Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych niezmiennie zachęca do przyrodniczej aktywności. Tym razem zaprasza na kontrole skrzynek lęgowych w parkach, a potem na spotkanie z muszlami. I obiecuje, że będzie ciekawie!

Paweł Podkowa

W najbliższy czwartek, 24 maja, na miłośników przyrody czekają dwa wydarzenia przygotowane przez Fundację Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych.

Pierwszym z nich jest kontrola budek lęgowych, które znajdują się w dwóch słubickich parkach. Chcecie dowiedzieć się, kto w nich zamieszkał? Przyjdźcie najpierw o godz. 13. do parku przy al. Niepodległości, a potem o godz. 15.30 do parku przy cmentarzu komunalnym (zbiórka na parkingu).

A o godz. 18. w Collegium Polonicum (sala nr 18) na tych, którzy są ciekawi, kto mieszka w muszlach, czekać będzie Michał Oźmiński. To doktorant Wydziału Biologii UAM w Poznaniu, który od wielu lat zbiera muszle i jest posiadaczem ich pokaźnej kolekcji. Poprowadzi warsztaty konchologiczne pt. „Wolność Tomku w swoim domku, czyli słów kilka o muszlach”. Konchologia to właśnie nauka o muszkach mięczaków.

- Omówimy funkcje muszli, ich budowę, role w kulturze, znaczenie gospodarcze, ale przede wszystkim bioróżnorodność mięczaków. Na spotkaniu będzie możliwość obejrzenia wybranych egzemplarzy – zachęca Natalia Duer z fundacji.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama