Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

997 odbiorą teraz w Gorzowie

Już niedługo dzwoniąc pod numer 997 dodzwonisz się do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gorzowie Wielkopolskim. Policjant dyżurny w komendzie słubickiej otrzyma powiadomienie za pośrednictwem specjalnego programu komputerowego i zdecyduje, jakie działania podejmą funkcjonariusze.

oficer dyzurny_policja

Skąd taka zmiana? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji od ubiegłego roku prowadzi pilotażowy program przekazywania numerów alarmowych przez Wojewódzkie Centra Powiadamiania Ratunkowego. System, którego zadaniem jest przekierowywanie numeru 997 do gorzowskiego centrum, od 22 maja obejmie również powiat słubicki.

Jak będzie działał? Operator z WCPR prześle do dyżurnego policjanta w słubickiej komendzie komunikat za pośrednictwem specjalnego programu komputerowego, który natychmiast wyświetli się na ekranie jego komputera. I to on podejmie decyzje o tym, jak zareagują i co zrobią policjanci. Do końca roku nowy pilotażowy system ma objąć wszystkie powiaty w całym kraju.

W związku z tą zmianą Magdalena Jankowska, rzecznik słubickiej komendy przypomina, żeby dzwoniąc pod numer alarmowy 997 przekazać dokładne informacje, które pozwolą szybciej zidentyfikować miejsca zdarzenia. - Pamiętajmy, że będziemy przekazywać informacje osobom spoza naszego powiatu, które nie znają naszych miejscowości i dróg. Dlatego trzeba precyzyjnie określać miejsce, o które chodzi – podkreśla M. Jankowska.

O tym, jak rozmawiać z operatorem, można przeczytać na stronie WCPR.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama