Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Nowy sprzęt w słubickim szpitalu

Słubicki szpital nie tylko otrzymuje nowy sprzęt od WOŚP, o czym w ostatnim czasie kilkukrotnie informowaliśmy, ale również sam inwestuje w wyposażenie. Właśnie wzbogacił się o nowoczesne stoły operacyjne – ta informacja ucieszy zapewne tych, którzy mają zaplanowane zabiegi, np. wszczepienia protez stawu biodrowego.

stoly operacyjne

Dobre wieści ze szpitala. Dotarły tu nowoczesne stoły operacyjne, przeznaczone głównie do zabiegów ortopedycznych i chirurgicznych, a ich jakość i standard pozwala na wykonywanie nawet tych bardziej skomplikowanych.

- Nowy sprzęt przez swoją funkcjonalność znacznie wpłynie na komfort pracy oraz umożliwi wykonywanie zabiegów operacyjnych wszczepienia protez stawu biodrowego z dostępu przedniego – mówi Wojciech Piechowicz, ordynator Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej.

Stoły są zautomatyzowane – ich ustawienie zmienia się przy pomocy pilota, co pozwala ustawiać pacjenta w różnych pozycjach. A materace, które się na nich znajdują są przeciwodleżynowe. Stare, wysłużone stoły operacyjne trafiły już do szpitalnego magazynu.

Szpital przy tej okazji przypomniał również o zakupach sprzętu, których dokonał wcześniej. Pacjentom już służą: nowe kardiomonitory, stanowisko do znieczulenia, pompa infuzyjna oraz nowoczesne narzędzia chirurgiczne, wykorzystywane w chirurgii małoinwazyjnej. Jej założeniem jest to, aby możliwie najbardziej zminimalizować ranę operacyjną.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama