Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Ruszył proces karny starosty Marcina Jabłońskiego

Ruszył proces karny, w którym oskarżonym jest starosta Marcin Jabłoński. W sądzie spotkał się ze swoim poprzednikiem Piotrem Łuczyńskim. Zadaniem sądu w Sulęcinie będzie ustalić, co tak naprawdę stało się w Starostwie Powiatowym w Słubicach 1 lipca 2016 roku. I wydać wyrok, choć na to trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

starostowie slubice3

O tej sprawie pisaliśmy nie jeden raz. Termin rozprawy w procesie karnym, w którym oskarżonym jest starosta Marcin Jabłoński, był kilkukrotnie przekładany - ale proces wreszcie ruszył. 26 kwietnia na sali Sądu Rejonowego w Sulęcinie spotkali się dwaj słubiccy starostowie, obecny i były, czyli wspominany Marcin Jabłoński i Piotr Łuczyński.

Przypomnijmy, Prokuratura Okręgowa w Szczecinie chce ukarania M. Jabłońskiego w związku z wydarzeniami jakie miały miejsce nad ranem 1 lipca 2016 roku w Starostwie Powiatowym w Słubicach.

Wtedy to, zdaniem P. Łuczyńskiego, trzej ochroniarze wynajęci przez M. Jabłońskiego użyli przemocy i siłą wyprowadzili go z budynku. Oni także zasiedli na ławie oskarżonych. M. Jabłoński uważa, że został oskarżony niesłusznie, z kolei Piotr Łuczyński uważa się w tej sprawie za pokrzywdzonego.

Jak informowała nas wcześniej Arletta Wawrzynkiewicz, rzecznik Sądu Okręgowego w Gorzowie Wlkp., za ten czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Więcej o zarzutach TUTAJ.

Zadaniem sądu będzie ustalenie, co tak naprawdę stało się tamtego dnia. Jednak z całą pewnością nie nastąpi to szybko. Podczas pierwszej rozprawy sąd wysłuchał obie strony, a na kolejnym, które zaplanowano pod koniec czerwca, rozpocznie przesłuchania aż 16 świadków.

Do sprawy będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama