Słubice: 15 lutego 2019   |   Imieniny: Jowita, Faustyna, Józef
reklama
reklama

Droga krzyżowa ulicami Słubic i Frankfurtu (foto/wideo)

Słubice i Frankfurt po raz kolejny stały się miejscem, gdzie dialog nawiązują ze sobą nie tylko dwa różne narody, ale i różne wyznania. 23 marca ekumeniczna droga krzyżowa była okazją do wspólnej modlitwy dla mieszkańców obu miast.

Droga krzyżowa

Organizatorem tego wydarzenia było jak co roku Katolickie Centrum Studenckie. Zawiadujący nim duszpasterz ks. Rafał Mocny, podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach, do przeżywania męki pańskiej zaprosił przedstawicieli i wiernych kościołów: katolickiego, prawosławnego i ewangelickiego.

Tym razem procesja wyruszyła z polskiej strony, a konkretnie spod kościoła Ducha Świętego. Pątnicy modląc się i śpiewając przeszli ulicami Słubic, następnie pokonali most graniczny i udali się do kościoła Krzyża Świętego we Frankfurcie, gdzie odbyła się finałowa modlitwa. Ważnym symbolem było wspólne wniesienie krzyża do kościoła przez duchownych wszystkich wyznań.

Wg szacunków organizatorów w drodze krzyżowej wzięło udział około 200 osób. Byli i Niemcy, i Polacy, starsi, młodzież, całe rodziny, harcerze, wierni przygotowujący się do sakramentów, spontanicznie przyłączały się także osoby postronne. Czas modlitwy pątnikom umilały pieśni religijne w wykonaniu członków scholii Bona Fides z parafii pw. Ducha Świętego.

Uczestnikom drogi krzyżowej towarzyszyliśmy z naszej redakcyjnym obiektywem. Poniżej fotorelacja oraz materiał wideo. 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama