Słubice: 24 stycznia 2019   |   Imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
reklama
reklama

Urzędnicy zmienią perspektywę i przeniosą się... za Odrę

Drugi raz urzędnicy i pracownicy instytucji publicznych będą mieli okazję „wejść w buty” swoich odpowiedników po drugiej stronie Odry. Może nie dosłownie, ale zamienią się na gabinety, a może nawet samochody? Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji szuka chętnych do udziału w nietypowej akcji.

burmistrzowie
Za pierwszym razem burmistrzowie wymienili się nawet samochodami (fot. UM Słubice)

Akcja o nazwie Słubicko-Frankfurcka Zmiana Perspektywy po raz pierwszy odbyła się w 2016 roku, w 25 rocznicę podpisania traktatu o dobrym sąsiedztwie i wzajemnej współpracy, którą wspólnie świętowali Polacy i Niemcy. W akcji udział wzięło 25 osób z obu stron Odry, w tym burmistrzowie obu miast: Tomasz Ciszewicz i Martin Wilke, którzy zamienili się nie tylko gabinetami, ale również... samochodami! Pomysł tak bardzo spodobał się przedstawicielom obu miast, że zgodnie uznali, że warto taką wymianę powtórzyć.

Druga edycja odbędzie się w tym roku, zaplanowano ją od 9 maja do 9 czerwca. jak tłumaczą pracownicy Słubicko-Frankfurckiego Centrum Kooperacji, organizatora akcji, wymiana jest świetną okazją by lepiej poznać sąsiednie miasto i jeszcze bardziej skrócić dystans pomiędzy dwoma nacjami. Ma ona na celu również wzmocnienie podstaw do współpracy transgranicznej i realizacji wspólnych projektów.

A kto może wziąć w niej udział? - W tym roku propozycja skierowana jest zarówno do pracowników administracji, do spółek miejskich, jak również do innych podmiotów, ale chodzi o instytucje publiczne - tłumaczy Iwona Karaban z SFCK.

- Dotyczy to również sołectw partnerskich takich jak Drzecin-Booßen. Jeśli tam znajdą się osoby chcące się zamienić, powiedzmy sołtys z sołtysem, to jest to jak najbardziej możliwe - dodaje. Centrum zajmie się koordynacją - będzie czuwać nad nawiązywaniem kontaktów z partnerami, ustali terminy wizyty i zapewni pośrednictwo językowe.

Podczas wizyty w wybranym biurze, instytucji, wydziale u kolegi bądź koleżanki z sąsiedniego miasta, biorący udział w wymianie będą mogli zapoznać się z zadaniami i kompetencjami, a także ze specyfikacją pracy na danym stanowisku.

A jak się zgłosić? Osoby zainteresowane wymianą mają czas na wysłanie formularza zgłoszeniowego do 30 marca na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama