Słubice: 13 grudnia 2018   |   Imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz
reklama
reklama

Burmistrz pyta o remonty powiatowych dróg

Czy faktycznie powiatowe drogi są w tak złym stanie, że musi interweniować burmistrz? Tomasz Ciszewicz skierował do Rady Powiatu Słubickiego pytanie o to, kiedy wyremontuje powiatowe drogi, m.in. w Golicach czy Lisowie. Powołuje się na skargi mieszkańców.

droga rzepin

W zeszłym tygodniu do Starostwa Powiatowego w Słubicach trafiło pismo, którego autorem jest burmistrz Tomasz Ciszewicz. Powołując się na skargi mieszkańców, zwraca się w nim do radnych z pytaniami o to, kiedy zostaną wyremontowane drogi będące w zarządzie powiatu, m.in. ul. Jasna w Golicach, ulica z bitumiczną nawierzchnią w Pławidle. Pyta też, kiedy w planach jest budowa chodnika w Lisowie.

Pismo burmistrza Słubice udostępniła na swoim facebookowym profilu radna powiatowa Krystyna Skubisz. Skomentowała to m.in. słowami, że: „gmina nie może być bierna na skargi mieszkańców”. I zarzuciła powiatowi, że nie przeznacza środków na remonty dróg, ale na dodatkowe etaty.

ZOBACZ PISMO OD BURMISTRZA

Przy okazji pisania artykułu zajrzeliśmy do niedawno uchwalonego budżetu powiatu słubickiego. Na remont ul. Jasnej, o którą pyta burmistrz, przeznaczono 16 tys. złotych. To jedna z kilkunastu inwestycji w drogi i chodniki zaplanowanych na rok 2018. Wiele z nich realizowanych będzie ze środków zewnętrznych (unijnych i krajowych) oraz w porozumieniu z poszczególnymi gminami. Szczegóły w poniższym dokumencie (wyciąg z budżetu powiatu na rok 2018).

TRANSPORT I ŁĄCZNOŚĆ – BUDŻET 2018

Co odpowie burmistrzowi rada powiatu? Czy drogi powiatowe naprawdę są w tak fatalnym stanie? Jakie jest wasze zdanie? Dajcie znać w komentarzach.

Będziemy wracać do tematu.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama